В Івано-Франківському обласному ТЦК і СП 70% працівників – це демобілізовані після поранень на фронті військовослужбовці, решта – переважно жінки і люди старшого віку. В роті охорони ТЦК – 90% військовослужбовців після поранень на фронті, інформує КУРС.
Про це повідомив заступник начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Роман Боднар в інтерв’ю газеті Західний кур’єр.
За словами Боднара, сьогодні один із головних «аргументів» ухилянтів від мобілізації – це те, що працівники ТЦК самі нібито є ухилянтами.
“Цивільні нам в обличчя кричать, мовляв, чому самі не йдете на війну? І це при тому, що зараз 70% військовослужбовців нашого територіального центру, а якщо говорити про роту охорони, то і всі 90%, це військові, повернені з бойових частин. Вони проходили військову службу і є непридатними або внаслідок набутих там захворювань, або через поранення”, – каже Боднар.
Заступник начальника обласного ТЦК розповідає, що спроби залучити до заходів оповіщення жінок не дали результатів: військовозобов’язані часто ігнорують або вдаються до провокативних дій. Також нерідко саботують обов’язок брати участь в оповіщенні військовозобов’язаних органи місцевого самоврядування, керівники яких переймаються своїми рейтингами і громадською думкою. Тому іншого виходу, окрім як виходити на вулиці військовим роти охорони ТЦК, фактично немає.
«Зараз ми змушені 70-80% нашого особового складу залучати до мобілізаційних заходів. Це крайній захід, який нам не приносить жодної радості чи матеріальної вигоди. Це зайва робота, яку би не мав робити ТЦК. Ще рік тому цієї задачі в нашому положенні не було. Повторюся, цим мали б займатися органи місцевого самоврядування та керівники підприємств, установ, організацій. Але і влада на місцях, і начальники в спілці з підлеглими шукають шляхи ухилення від призову. І зараз це їм вдається через неповну відповідність законодавства. Це реалії сьогодення, які, маю надію, зміняються після прийняття закону про мобілізацію», – каже Роман Боднар.
За два роки війни прикарпатські ТЦК сформували шість батальйонів і одну бригаду. У кожному з цих бойових підрозділів ядром ставали військовослужбовці центрів комплектування. Тому сьогодні, за словами Боднара, ТЦК в області відчувають нестачу працівників не тільки в кількісному, але і в якісному сенсі.
Читайте також:
- “Якби не хлопці, тут був би “русскій мір”: командир гармати після поранення служить у Франківському ТЦК
- “Коли люди будуть добровільно йти в ЗСУ – ми переможемо”: Ернест Даниленко після поранення служить у ТЦК
- “Всі українці повинні спільно боротися”. Військовий з Прикарпаття після фронту служить у ТЦК