fbpx

В Україні готуються відбирати зразки ДНК у мобілізованих захисників і правоохоронців

Суспільство 11:43, 17.04, 2023

Військовослужбовці в Україні перед відправкою на фронт будуть зобов’язані сдавати зразки ДНК.

Про це заявила віце-, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещукповідомляє Урядовий портал.

Під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулася нарада з регіональними координаторами Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти.

Одне з надважливих питань, яке було розглянуто, – це попередній відбір генетичного ДНК-матеріалу у військових, які йдуть на службу до ЗСУ, і правоохоронців.

Законодавством передбачено обов’язкове відібрання біологічного матеріалу у військовослужбовців, а також членів добровольчих формувань територіальних громад. На виконання відповідного закону вже розроблено порядок відібрання зразків геномної інформації людини. Документ наразі погоджується центральними органами виконавчої влади.

Згідно з цим порядком ДНК людини буде оцифровуватися та зберігатися в особовій справі військового.

Нині вже закуплено відповідне обладнання для відбору, оцифровування й зберігання ДНК-зразків.

«Безперечно, під час війни це надважливо. Генетичний матеріал усіх наших захисників повинен зберігатися в єдиній базі генетичних ознак. Саме завдяки наявності генетичних зразків буде спрощено процес ідентифікації. Сподіваюся, що відповідні органи прискорять процес запуску цієї процедури», – наголосила Ірина Верещук.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: