fbpx

Вакцинація освітян просувається повільно, – МОЗ

Суспільство 17:08, 12.09, 2021

Вакцинація працівників освітньої сфери триває повільними темпами, через що Міністерство охорони здоров’я має намір пом’якшити вимоги до роботи закладів освіти та дозволити працювати школам і вишам у «жовтій» та «помаранчевій» зонах при вакцинації 80% персоналу лише першою дозою вакцини.

Про це в інтерв’ю медичному експерту ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє Укрінформ.

«Була запропонована така норма, щоб школи не працювали, якщо там менш як 80% вакцинованого персоналу. Така норма була зафіксована у відповідній постанові, зараз вона переглядається. Ми розуміємо, що навіть попри те, що запущені механізми по роботі мобільних бригад або по тому, щоб формувалися вакцинальні пункти на території навчального закладу, на жаль, педагоги вакцинуються доволі повільними темпами», – зазначив Кузін.

Він також висловив переконання, що освітяни будуть активно користуватися послугами мобільних бригад з вакцинації.

«Поки Україна знаходиться у «зеленій», «жовтій» або «помаранчевій» зонах, кожен освітянин зможе отримати повний курс щеплення. До того ж зараз скорочуються інтервали між введенням першої та другої дози, тому така можливість є», – сказав Кузін.

Чиновник також наголосив, що освітяни, враховуючи особливість їхньої роботи, дуже соціально активна категорія і потенційно можуть бути джерелом інфікування. Зокрема, Велика Британія, досліджуючи у себе спалахи штаму “Дельта”, повідомила про те, що 30% таких спалахів були зафіксовані саме серед освітян.

Як писав КУРС, з 13 вересня школи, у яких менше як 80% вакцинованих педагогів, можуть відправити на дистанційне навчання. Втім, це рішення вирішили перенести на тиждень, аби дати освітянам час щепитися бодай першою дозою, тому наступного тижня навчальні заклади продовжать працювати у звичному режимі.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: