fbpx

"Вакциновані зможуть жити повноцінним життям": Марцінків розповів, що чекає Франківськ у червоній зоні

Суспільство 12:52, 27.10, 2021

Міський голова Руслан Марцінків роз’яснив, які обмеження будуть діяти в Івано-Франківську під час червоної зони.

Щодо навчання у школах, то 1-4 класи можуть працювати при умові вакцинації 80% працівників. Такі ж вимоги до дитячих садків. В Івано-Франківську всі освітні заклади мають 80% вакцинованих працівників, тож молодша школа та дитсадки працюватиме без обмежень.

5-11 класи можуть працювати не в дистанційному режимі тільки за умови, що 100% працівників будуть вакциновані.

“В принципі ми маємо автономію, і кожна школа з батьківською громадою зможе вирішувати цю проблему. Однозначно 1-4 класи будуть вчитися у звичному режимі. 5-11 класи у більшості школах, бо лише дві школи мають 100% вакцинованих працівників, будуть працювати у дистанційному режимі”, – сказав Марцінків.

Бізнес працюватиме лише той, де вакциновано 100% працівників. А на ринку зможуть торгувати лише вакциновані продавці або ті, які мають ПЛР-тест (дійсний 72 години). Відвідувачі громадських закладів так само мають бути або вакциновані, або мати ПЛР-тест.

“Це стосується всіх закладів, які будуть працювати у червоній зоні, – зазначає Марцінків. – Працювати можна і потрібно. Треба заробляти кошти, але потрібно враховувати ці моменти: мати або повний курс вакцинації, або ПЛР-тест”.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Марцінків також зазначив, що правоохоронці будуть контролювати дотримання карантинних обмежень. Також знову діятимуть обмеження у транспорті щодо стоячих місць.

Міський голова нагадав, що невдовзі набуде чинності постанова про обов’язкову вакцинацію певних категорій працівників і керівники, які не відсторонять невакцинованих, можуть буди оштрафовані від 17 000 до 34 000 гривень.

Відвідувачі масових заходів теж повинні бути вакциновані або мати негативний ПЛР-тест.

“Фактично ця червона зона буде більше стосуватися невакцинованих людей, а вакциновані зможуть жити повноцінним життям”, – сказав Марцінків.

Нагадаємо, з 30 жовтня Прикарпаття переходить у червону зону.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: