fbpx

Вчителі шести прикарпатських шкіл беруть участь в ексклюзивному навчанні з програмування в УКУ

Суспільство 17:55, 22.07, 2024

У понеділок, 22 липня, розпочалася унікальна навчальна програма з програмування, STEM-освіти та робототехніки для вчителів інформатики. 48 педагогів із 24 шкіл зустрілися в Українському католицькому університеті, щоб безоплатно навчатися впродовж кількох місяців. Благодійний освітній проєкт “Leave no one behind partnership” реалізовується завдяки підтримці Тайваню та охоплює заклади освіти Львівської, Полтавської та Івано-Франківської областей.

З Прикарпаття учасниками проєкту стали 6 закладів освіти:

  • Ліцей імені Миколи Сабата Івано-Франківської міської ради;
  • Старокутський Ліцей Кутської селищної ради Косівського району Івано-Франківської області;
  • Калуський ліцей №6 Івано-Франківської області;
  • Галицький ліцей імені Ярослава Осмомисла;
  • Бурштинський ліцей імені Ольги Басараб Бурштинської міської ради Івано-Франківської області;
  • Калуський ліцей №10 Калуської міської ради Івано-Франківської області.

“У нас була ідея інноваційного освітнього проєкту, були партнери – колектив  викладачів УКУ. А фінансування вдалося залучити від уряду Тайваню. І це потужна інвестиція в українську шкільну освіту. Кожен вчитель вже отримав навчальний ноутбук та комплект робототехніки, за яким буде працювати, виконувати завдання. А після завершення навчання вчителі одержать по 16 ноутбуків, набори робототехніки, проєктори з екранами для кабінетів інформатики у своїх школах”, – розповіла координаторка проєкту “Leave no one behind partnership” Уляна Пак.

Нагадаємо, кандидатів на участь у проєкті обирала незалежна конкурсна комісія. На конкурс подалися команди з 143 закладів освіти. Тобто майже по 6 шкіл на одне конкурсне місце. Попередньо було проведене опитування та визначено потреби освітян. Результати дослідження врахували саме при формуванні навчальної програми курсу. 

“Опитування виявило, що є великий запит на техніку для шкіл, методичні  матеріали для викладання, а також бажання самих вчителів підвищити кваліфікацію. Завдяки цьому проєкту педагоги отримають настільки широкий спектр освітніх інструментів, що застосовувати, випробовувати їх на своїх уроках зможуть впродовж кількох років”, – запевнила кандидатка фізико-математичних наук, керівниця бакалаврської програми “Комп’ютерні науки” факультету прикладних наук УКУ Тетяна Захарченко.

Керівник освітньої програми “Робототехніка” в УКУ Олег Фаренюк зазначив, що теорії під час курсу буде викладатися немало, але практики все ж удвічі більше. Адже освітяни мають навчитися програмувати різні платформи: чи то самі програми, чи роботи. Надалі кожен вчитель з колегами та своїми учнями може обрати платформу, на якій буде комфортно працювати. 

“Вміння програмувати – це загалом здатність сформулювати думку так, щоб її зрозуміла машина. Наприклад, ви працюєте з комп’ютером, але якщо ви не поставите завдання чітко, комп’ютер його не виконає. Це вміння найкраще набути і відпрацювати, якраз програмуючи різні системи. А робототехніка – це якраз найкраща можливість побачити ваш код наживо”, – пояснив завдання навчальної програми Олег Фаренюк.

Після навчання вчителі 24 шкіл отримають технічне обладнання для шкільних кабінетів інформатики, Але загалом проєктом планується комп’ютеризувати понад сотню шкіл, передати для навчання дітей понад 1000 комп’ютерів.

“Усі школи, які подали заявки на участь, – уже в проєкті. Хтось із них сьогодні розпочав навчання, а інші будуть залучені на наступних рівнях, у інших програмах. Будуть нові конкурси, нові пропозиції. Нікого не залишимо осторонь! Наша мета – зацікавити дітей навчанням, щоб українські родини, які виїхали, охоче поверталися до України. Освіченість, інноваційність мають стати нашою конкурентною перевагою. Важливо, щоб, перебуваючи в УКУ, вчителі також навчилися творити відповідальну спільноту, об’єднувати усіх, хто бажає знань, хоче творити. Цінності мають  передаватися від вчителя до дитини. Перед нами відповідальність навчити дітей будувати нову країну”, – наголошує засновник ГО “Демократичний форум” Микола Княжицький.

КУРС писав, що прикарпатських вчителів кличуть подаватися на Global Teacher Prize.

Читайте також: з 2025 року на Прикарпатті розпочнеться пілотування реформи профільної середньої освіти.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: