fbpx

Вереснева прем'єра: на сцені Івано-Франківського драмтеатру очікують Мерилін Монро

Суспільство 18:15, 10.08, 2022
НА ФОТО: Мерилін зіграє Ольга Комановська

Івано-Франківський національний драмтеатр покаже виставу «У джазі тільки дівчата» – вільну українську сценічну фантазію на тему кінокомедії Біллі Вайлдера. Головну роль, Мерилін Монро, зіграє акторка Ольга Комановська.

На вересень у театрі  вже запланована перша театральна прем’єра 84-го театрального сезону. Це  музична комедія “У джазі тільки дівчата” на основі однієї з найпопулярніших у світі кінокомедій режисера Біллі Вайлдера (у фільмі 1959 року грали Мерилін Монро, Тоні Кертіс, Джек Леммон). 

КУРС писав, що Франківський драмтеатр розпочне сезон “Боєм за Україну”

Режисер нової музичної постановки – Назарій Панів – до цього здіснив в Івано-Франківському національного театрі дві успішні експериментальні вистави за класичними творами Франца Кафки та Івана Франка. Теперішній великий проєкт – дебют молодого режисера на великій сцені  національного театру у відповідальному музичному жанрі, пише ДТ.

Режисер каже, що попередньо перечитав чимало розвідок американських соціологів та психологів, які дійшли висновку, що у періоди великих депресій та інших соціальних потрясінь велике значення має комедійний (музичний) жанр як спосіб масової соціальної терапії, і в Голлівуді, зокрема саме у періоди американських криз та депресій, якраз і з’являлися великі музичні, комедійні або костюмні кінохіти, що допомагали населенню у складні часи отримати певний оптимізм та добрий настрій.

Режисер каже, що усвідомлює вантаж відповідальності, який передбачає його теперішній масштабний музичний театральний проєкт, адже, мабуть, нема на світі людини, яка б не бачила хоч раз у житті суперпопулярну американську кінокомедію з Мерилін Монро у головній ролі. 

“Звісно, у нас нема і не може бути ніяких намірів копіювати, або сканувати всесвітньо відому кінокомедію, або ж “змагатися” з легендарним американським фільмом, – каже Назарій Панів. – Наш жанровий підхід у цій новій виставі передбачає, так би мовити, вільну українську сценічну фантазію на тему кінокомедії Біллі Вайлдера, або ж українську сценічну гру на полі американського  кіноміфу. Останнім часом, як відомо, сучасний європейський театр робить своїм новим трендом якраз напрямок переосмислення старих кіноміфів”.

Назарій Панів відкрив таємницю: навіть головна героїня (в одному з акторських складів майбутньої вистави) є не білявка, а прекрасна брюнетка – це актриса Ольга Комановська. Тобто ніяких однозначних стереотипів щодо легендарної білявки Мерилін Монро.

“Втім, не виключаю, що привид Мерилін Монро візуально може з’явитися у нашій майбутній виставі “У джазі тільки дівчата” як іронічна сценічна кіноцитата або як універсальний мем, що відомий усьому світу. Як це подати і як це реалізувати сценічно, наразі і думаємо спільно з художницею нашої вистави Анастасією Баторій. До речі, мало хто знає, що в американському фільмі “Дехто любить гарячіше, Some Like it Hot” (згодом до цієї кінокомедіі приклеїлася назва “У джазі тільки дівчата”) знімався і відомий американський актор українського походження Майк Мазуркі (Михайло Юліанович Мазуркевич). Він народився на Тернопільщині, а з 1941 року почав активно зніматися у Голлівуді та грати там завдяки своїй виразній характерній зовнішності переважно “поганих хлопців”, кримінальних авторитетів, мафіозі та гангстерів. Одного з таких героїв у фільмі Біллі Вайлдера якраз і зіграв наш українець. Гадаю, це також цікавий факт у міфології довкола проєкту “У джазі тільки дівчата”, – додає режисер.

У виставі західних франківців передбачається два акторські склади.

У головних ролях: Ольга Комановська, Ірина Бенюк (Дана Ковальчик або “Цукерочка”), Іван Бліндар, Юрій Хвостенко (Жозефіна), Юрій Вихованець, Андрій Мельник (Дафна). Режисер зізнається, що однією з “виробничих” проблем нової  постановки про дівчат у джазі є процес переконання талановитих гуцульських акторів, аби вони зголили свої розкішні вуса та бороди, адже, як не крути, а файним легіням доведеться грати норовливих американських дівчат у джазовому оркестрі. 

Прем’єра “У джазі тільки дівчата” попередньо очікується в Івано- Франкіаську у вересні 2022 року. 

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: