fbpx

Вершини, храми, водоспади: на Косівщині створюють новий маршрут "Чотири дороги"

Суспільство 12:58, 24.08, 2019

У НПП "Гуцульщина" розробляють новий туристичний маршрут, який поєднає чотири вже відомих і сполучить їх з додаванням нових атракцій.

Маршрут включатиме стежки Косівського та Шешорського ПНДВ НПП «Гуцульщина», зокрема вже існуючі – «Попід Каменистий», «На Клифу» та дві нові – «На Зіняків верх» та «До Шешорських гуків».

Як повідомляє Надія Копер, заступниця начальника відділу рекреації НПП «Гуцульщина, стежка бере початок у Косові від Банського мосту через Рибницю. При цьому на вибір туриста можна рухатися маршрутом «На Зіняків верх» чи «Попід Каменистий» і дістатися Маєтку Святого Миколая в селі Пістинь.

Від зупинки «Три дороги», що на екостежці «Попід Каменистий», або ж від Маєтку можна піднятися на гору Клифа. Також до цієї вершини можна дістатися від найстарішої церкви Гуцульщини – Успіння Пресвятої Богородиці, що в Пістині.

Ще один гілка екостежки «До Шешорських гуків» також йде від церкви і до водоспадів на ріці Пістинька, що в селі Шешори.

“Всі стежки між собою логістично пов’язані, що є передумовою створення комплексної стежки. Важливо, що новий маршрут включає найбільші туристсько-рекреаційні центри Косівщини, зокрема місто Косів, Маєток Святого Миколая НПП «Гуцульщина», Шешорські гуки, де зосереджена основна кількість відвідувачів. Турист може без проблем дістатися з одного із цих пунктів в інший пішки, милуючись природою, відвідуючи гірські вершини, джерела тощо”, – зазначає спеціалістка парку.

Ця комплексна екостежка розглядалася комісією із знакування туристських маршрутів (шляхів), що створена при управлінні міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації у статусі консультативно-дорадчого органу. Комісія рекомендувала маршрут до знакування, а управління виділило кошти (в сумі 15 тис. грн.), що передбачені на відповідні роботи у регіональній програмі розвитку туризму на 2016-2020 роки, повідомив начальник управління туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко.

21 серпня проведено дуже важливий етап роботи, а саме пройдено стикові гілки маршрутів з метою визначення місць розміщення вказівників та їх напрямків, а також інформаційних стендів про основні природні об’єкти (гора Клифа, Зіняків верх тощо). Велику допомогу у цьому працівникам парку надав Василь Гутиряк (ГО Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки»), який є членом комісії із знакування туристичних маршрутів та взявся курувати створення цієї екостежки. Будуть зроблені професійні карти маршруту та вказівники відповідно до інструкції зі знакування туристських шляхів. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: