Проєкт «Наново. Навчання після 45» є спробою знайти окремі рішення для боротьби з трудовою дискримінацією у Франківську та Калуші. Йдеться про ейджизм – утиски за віком.
Проєкт складається з 4 навчальних програм для людей віком 45+ та 65+:
- дигітальна освіта (вересень – грудень 2019) – базовий курс з ІТ освіти для тих, хто має початкові навички роботи з комп’ютером, але готовий спробувати себе в цій сфері;
- мистецька / культурна освіта (жовтень – листопад 2019) – серія майстер-класів з живопису та колажування для тих, хто хоче розказати свої історії через мистецтво;
- навчання критичному мисленню (жовтень – листопад 2019) – серія тренінгів з основ критичного мислення та розпізнавання маніпуляцій в рекламі та політиці для тих, хто не хоче дати себе ошукати;
- майстерня столярного ремесла (листопад – грудень 2019) – серія майстер-класів та простір для обміну та навчання зі столярства та мейкерства для тих, хто надає перевагу конкретній роботі руками в майстерні чи гаражі.
Для участі в цих навчальних програмах запрошуються люди в віці 45+ та 65+, але не тільки – для забезпечення обміну досвідом між поколіннями 20% місць зарезервовано за учасниками, молодшими 45 років.
Участь в усіх навчальних програмах є безкоштовною, повідомляють організатори проєкту, ГО “Інша Освіта”.
Обґрунтовують проєкт так: “У нашому суспільстві є культ молодості. Більшість представників великого і середнього бізнесу роблять ставку саме на молоді кадри, зі сцен та екранів з нами все рідше говорять люди старшого віку, а непрестижність природного процесу старіння диктує приховувати фізичні сліди віку в будь-який спосіб. Це веде до (само)ізоляції значної групи людей та до ще більших втрат для всього суспільства, яке недоотримує цінний досвід, знання та пам’ять.
Ейджизм (або ж дискримінація за віком) заважає передавати досвід між поколіннями. Це є великим ризиком не лише для безперервності та тяглості розвитку, але й для довіри та згуртованості в суспільстві.
Окрім соціального виключення, ейджизм є причиною трудової дискримінації. Дослідження говорять про майже третину безробітних у віці 40+ – і це в той час, коли демографічна ситуація в Україні дає чіткий сигнал про скорочення населення та прозоро натякає на необхідність включення до економічних процесів всіх можливих груп населення. Не в останню чергу проблема економічної дискримінації людей старшого віку є такою гострою через її замовчування та недостатню кількість навчальних програм, орієнтованих на 45+”.
Контактні особи:
Мар’ян Захаревич – 095 24 18 187
Альона Каравай – 050 52 58 332