fbpx

Від економ до еліт: детальний розбір новобудов за класами

Суспільство 17:01, 03.07, 2020
НА ФОТО: default

Первинний ринок нерухомості пропонує житло на будь-який смак і гаманець. Однак не завжди покупці орієнтуються у класах будівництва та їх основних відмінностях. Плануючи придбати помешкання на первинному ринку, варто з’ясувати, які характеристики має той чи інший клас.

Традиційний поділ – економ, комфорт, бізнес, преміум та еліт. У цій статті опишемо критерії, за якими можна визначити, чи дійсно квартира відповідає заявленому класу.

Економклас

Найдоступніший клас будівництва із найнижчою ціною. Ці житлові комплекси, як правило, розташовані у віддалених від центру районах. Будівлі «економ» не є шедеврами архітектурної майстерності, вони доволі подібні між собою. Планування універсальні, типові. Матеріали, які використовуються в будівництві: панель, блоки, залізобетон. Зазвичай у будинках економкласу до 250 квартир у під’їзді.

У таких комплексах переважно малометражні квартири з невеликими кухнями, санвузлами, маленькими балконами. Велика кількість однокімнатних квартир площею близько 30 м², а також невеликі дво- та трикімнатні квартири. Таке житло забудовник здає з чорновим оздобленням. Прибудинкова територія проста і невибаглива, без особливого благоустрою, з невеликою кількістю паркомісць на території.

Комфорт-клас

Цей клас відрізняється від економу трохи вищою ціною, підвищеним рівнем комфорту та вдосконаленим плануванням. Архітектурні рішення фасадів цікавіші, як порівняти з економкласом, можна знайти справді оригінальні проєкти.

У будинках комфорт-класу зазвичай до 200 квартир у під’зді. Квартири переважно двокімнатні середнього метражу. Також є вибір студій та однокімнатних квартир, просторіших, ніж у класі економ. Кухні мають площу не менш як 8 м².

Зазвичай є загальні інвентарні кімнати для зберігання візочків та велосипедів, гардеробні і т.д. При здачі будинку пропонують чистове оздоблення квартир. Часто у таких комплексах є дитячі та спортивні майданчики, паркінг.

Кілька комплексів класу комфорт будує в Івано-Франківську будівельна компанія Вертикаль: Містечко Козацьке, Містечко Мануфактура та комплекс Sonata. Особливістю проєктів є двір закритого типу, оригінальний благоустрій та місця відпочинку для мешканців, наявність просторих підземних паркінгів. Останнє, до речі, вкрай рідко зустрічається у будинках комфорт-класу.

Однією з головних відмінних рис такого житла є транспортна доступність, локація з максимально розвиненою інфраструктурою. Поруч розташовані парки або сквери. Поблизу є супермаркети, лікарні, ресторани, банки, дитячі садочки і навчальні заклади. А на перших поверхах комплексів передбачено комерційні приміщення.

Бізнес-клас

Новобудови бізнес-класу розташовуються, як правило, у центральних районах міста, поряд із зручними транспортними розв’язками. Це дизайнерські індивідуальні проєкти з сучасним плануванням квартир. З просторими кімнатами, кухнями, гардеробними та ванними кімнатами. Якщо говорити про бізнес-клас, то це максимум 100 квартир у будинку.

Часто квартири передаються власникам з якісно виконаним оздобленням або вже готовим ремонтом. У нових будинках бізнес-класу можуть зустрічатись як квартири-студії до 40 м², так й 3-4-5-кімнатні апартаменти площею понад 150 кв. м.

Є підземні паркінги. Закрита прибудинкова територія з благоустроєм, є охорона, камери спостереження, консьєрж-сервіс.

Преміумклас

Вимоги до розташування об’єкта преміумкласу – престижність, екологічність і доступність до преміального сервісу та центру міста. Новобудова може бути розташована в історичному, культурному чи діловому центрі міста або поруч з упорядкованою рекреаційною зоною.

Площа квартир у будинках преміумкласу вища, ніж у бізнес-класі. Стандартна мінімальна площа квартири складає від 50, а рідше – від 40 м². У кожній оселі передбачені просторі лоджії, балкони або тераси.

Одним із найцікавіших проєктів преміумкласу в Івано-Франківську є комплекс LYSTOPAD, який розташований біля річки та неподалік центру. Благоустрій двору виконано відповідно до останніх тенденцій у ландшафтному дизайні, а сам фасад оздоблено яскравими муралами та якісною вечірньою підсвіткою.

У будинках преміумкласу повинні бути приміщення для персоналу та відпочинку мешканців. Коридори, холи, кабіни ліфтів, вхідна група та лаунж-зони повинні представляти ексклюзивний дизайнерський проєкт з витриманою концепцією. Для безпеки мешканців є відеодомофон.

Клас еліт

Найдорожчі квартири розташовані у центрі міста або біля природних об’єктів (джерела, озера, річки). Біля цих будинків максимально розвинена інфраструктура.

Якість будівництва висока, використовують безпечні та довговічні матеріали. Зазвичай будинки цегляні або монолітно-каркасні. Такі комплекси створюють за унікальним архітектурним проєктом, який часто розробляють іноземні архітектори.

Будівлі еліткласу мають всього до 50 квартир у під’їзді. Це переважно квартири з великими площами, де небагато сусідів. При цьому на одному поверсі може бути розташовано до 4 квартир. Однокімнатна квартира має площу не менш як 60 м².

Краєвид з вікон є одним з головних ціноутворюючих елементів. Квартири тут зазвичай продаються без оздоблення, тому що покупці надають перевагу дизайнерському ремонту за індивідуальним проєктом.

Є цілодобова охорона, відеоспостереження, послуги консьєрж-сервісу. Кількість місць на паркінгу перевищує кількість квартир. Окремої уваги варті комерційні приміщення, які переважно розташовані на перших поверхах: тут передбачено усе необхідне для комфортного життя – від SPA-салонів та медичних клінік до магазинів та дитячих кімнат.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: