Щоб незрячі та слабозорі люди отримали доступ до мистецтва та історичних артефактів. В Івано-Франківську презентували тактильний арткаталог “Побачити скарби разом”, пише КУРС з посиланням на 402 Канал.
Для створення каталогу обрали 24 музейні експонати із сакральної колекції Івано-Франківського краєзнавчого музею. Об’ємні зображення дозволяють людям із порушеннями зору “побачити” твір через дотик.
“Таким людям так само потрібно розвиватися і знати”, – каже представниця Коломийської організації УТОС Марія Барасюк. Вона вперше тримає в руках видання із об’ємними зображеннями та поясненням шрифтом Брайля.
“Це важливо, що нам стають доступними твори мистецтва, іконографії, – підтримав колегу представник Калуського УТОСу Андрій Сметанніков. – Досить багато можна почерпнути з рельєфних зображень”.
Ініціаторкою проєкту стала викладачка ПНУ Надія Бабій. Розказує, що до анотацій, які незрячі можуть прочитати пальцями, прикріплений кюаркод з аудіозаписом. Це голосовий опис кожного артефакта в каталозі. Така мультисенсорна комбінація дозволить глибше сприймати спадок і створити багатогранне уявлення про нього.
КУРС писав, що у Франківську ініціатива “Врятуймо скарби разом” створює каталог ікон для людей з порушенням зору. Тестували переведення текстів і зображень незрячі.