fbpx

Повернути учнів з дистанційки: омбудсмен звернулася до МОЗ і МОН, щоб відкрили школи

Суспільство 16:20, 11.11, 2021

Сьогодні уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Міноствіти та Міністерства охрони здоров’я, щоби переглянули позицію переведення школярів на дистанційне навчання через коронавірус.

Про це Людмила Денісова повідомила на своїй сторінці в мережі.

Пандемія коронавірусу COVID-19 стала викликом у забезпеченні більшості основоположних прав людини, зокрема і права на якісну освіту, вважає омбудсмен. Вона зазначає, що при високих темпах вакцинації вчителів і низькій захворюваності серед школярів перехід на онлайн більшості шкіл порушує це право.

“З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 Урядом запроваджено обмеження, що посилюються залежно від встановленого рівня протиепідемічних заходів. Одним із таких обмежувальних заходів є переведення закладів освіти на дистанційну форму роботи. Проте ці обмеження повинні застосовуватись при недотриманні рівня вакцинації вчителів та зростання рівня захворюваності учнів.

Наразі, за інформацією Міністерства освіти України, за дистанційною формою навчання працює 7,3 тисячі шкіл (51 % від загальної кількості).

Водночас вакцинація освітян в Україні відбувається доволі швидкими темпами (якщо в серпні не було щеплено й третини вчителів, то станом на 8 листопада майже 93% працівників отримали одну дозу вакцинації, а 76,2 % – дві дози). Рівень захворюваності дітей, за даними Міністерства охорони здоров’я України, не перевищує 8% із загальної кількості осіб, які інфікувалися COVID-19″, – проілюстурвала омбудсмен.

Денісова зауважила, що існує низка чинників, які порушують право дітей на здобуття якісної освіти у режимі, коли освітній процес відбувається онлайн, – відсутність належних умов для організації дистанційного навчання вдома; труднощі з одночасним доступом учнів до технічних засобів у родинах, де виховуються кілька дітей шкільного віку; різний підхід вчителів до викладання навчального матеріалу; низька якість інтернет-зв’язку; відсутність належного контролю батьків за навчанням дітей тощо.

Про порушення права дітей на освіту через повсюдне закриття шкіл зазначив Директор Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Ганс Клюге. Для подолання сплеску хвороби ВООЗ рекомендує не закривати школи, а дотримуватися протиепідемічних заходів у навчальних закладах.

“У зв’язку із зазначеним для забезпечення права дітей на здобуття якісної освіти звернулася до Міністра охорони здоров’я України та Міністра освіти і науки України щодо перегляду позиції стосовно переведення закладів освіти на дистанційну форму, зокрема виключення їх із переліку установ, які підлягають закриттю, при запровадженні рівнів протиепідемічних заходів”, – підсумувала омбудсмен.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: