fbpx

Військові з Франківська отримають по 20 тис. грн на спорядження

Політика 10:04, 21.07, 2023

Керівництво Івано-Франківська відреагувало на критику і тиск громади, яка вимагає раціонального використання міських коштів в час війни, зокрема збільшення допомоги війську і обмеження витрат, що не наближають перемогу. Міський голова Руслан Марцінків оголосив, що в Івано-Франківську запустять нову програму фінансової підтримки військовослужбовців з громади. Місто виплатить 20 тис. грн кожному франківцю, який служить в Силах оборони України, на придбання спорядження.

“Місто докладає зусиль, щоб допомагати нашим військовим. Але цього дійсно замало, і я розумію критику. Розумію, що ми повинні максимально обмежити певні видатки на благоустрій, на інші доплати, щоб сконцентрувати більшу увагу на допомогу військовим.

Тому ми оголошуємо до всіх інших наших програм допомоги військовослужбовцям ще одну програму. Будь-який військовослужбовець з міста Івано-Франківська зможе отримати допомогу в розмірі 20 тисяч гривень на спорядження, на закупівлю найнеобхіднішого. Це буде відбуватися по окремому механізму – через подання заяви до ЦНАПу або в електронну вигляді онлайн (так, як це зараз робиться по компенсації житлово-комунальних послуг для військовослужбовців з міського бюджету).

Я вважаю, що це є добре. Якщо відділення має від 9 до 12 осіб, то на відділення 200 тис. грн, а це хороший квадрокоптер. Якщо це взвод, то це 3 дрони чи 2 дрони з тепловізором”, – каже Марцінків.

За його словами, механізм виплат запрацює вже наступного тижня. З міського бюджету на цю програму допомоги витратять, за попередніми підрахунками, 200 млн грн.

“Так, ми зменшимо і обмежимо максимально питання благоустрою й інших речей, які сьогодні, мабуть, справді, не на часі. Розумію критику мешканців міста і нашого краю”, – зазначив Марцінків. Він також додав, що за час повномасштабного вторгнення місто вже виділило 146 млн грн на потреби військових.

Більше про те, як Івано-Франківськ допомагає та планує допомагати військовим, чи відмовиться від перекладання бруківки та інших витрат, що не на часі, – в нашій розмові з міським головою Русланом Марцінківим:

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: