fbpx

Військовий облік жінок: Міноборони пропонує скоротити перелік професій

Суспільство 19:53, 31.08, 2022

Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

Про це повідомляє заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

“Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламенту.

Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони і Генштаб їх виконають.

Досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку”, – пише Маляр.

Вона зазначає, що водночас для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях у сферах медицини, радіотехніки, харчових технологій.

Тому у разі прийняття змін до згаданого закону Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.

Маляр нагадує, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою.

Нагадаємо, з 1 жовтня українки, які мають справу з 14 визначеними наказом Міноборони спеціальностями, повинні стати на військовий облік. 

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: