Під час збирання ягід та грибів у лісі на Калущині 8-річну дитину покусали кліщі. Діагноз встановили майже через місяць.
Лікар-епідеміолог Калуського районного відділу ДУ “Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ” Мирослава Гуменяк зазначає, що цьогоріч це вже четвертий випадок захворювання, який зареєстрований в регіоні.
Три попередні випадки захворювання були зафіксовані у мешканців сільської місцевості — 48-річного чоловіка, 61-річної жінки та 6-річної дівчинки. У 2022 році було задокументовано також чотири випадки цієї недуги. Хворіли троє дорослих та одна дитина віком 10 років, інформує Калуська міська рада.
Хвороба Лайма — це інфекційне захворювання, яке передається іксодовими кліщами, збудником якого є борелії. Більшість випадків захворювання на хворобу Лайма реєструють в період з травня по листопад. Найбільш вразливими до захворювання є люди, які багато часу перебувають на відкритій території, особливо в лісах, лісосмугах, парках.
За словами Мирослави Гуменяк, інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому), сприйнятливість людей до захворювання висока.
Основні симптоми:
- червона пляма з чіткими контурами в місці укусу кліща, яка блідне, а потім знову появляється, але вже більших розмірів, — “мігруюча еритема”. Така пляма зустрічається у 60% випадків;
- загальна слабкість;
- нездужання;
- біль в м’язах та суглобах;
- збільшення лімфатичних вузлів;
- головний біль;
- підвищення температури тіла;
- порушення сну;
- зміни з боку серця.
Якщо спостерігаєте такі симптоми, Мирослава Гуменяк радить негайно звернутися до лікаря.
Зараз не існує специфічної профілактики хвороби Лайма, наголосила лікарка.