fbpx

"Волю захисникам Маріуполя!": у Франківську закликали звільнити з полону "азовців"

Суспільство 14:34, 30.04, 2023

В Івано-Франківську сотні людей вийшли на мирну акцію на підтримку полонених захисників “Азовсталі”. Родичі полонених та небайдужі мешканці зібралися на Вічевому майдані, аби закликати українську владу та міжнародну спільноту допомогти звільнити з полону захисників із полку “Азов”. 

"Волю захисникам Маріуполя!": у Франківську закликали звільнити з полону "азовців" 1

Учасники акції тримали стяги “Азову” та плакати із написами: “Врятуйте захисників “Азовсталі”, “Поговоріть з нами про АЗОВ”, “Вони чекають на повернення”, “Волю захисникам Маріуполя!” та ін.

“Мета заходу – привернути увагу світової спільноти, президента, уряду, що пора добиватися у мос*алів визволення наших дітей з полону. На перших порах ми згідні, щоби нам дали хоча би списки тих, хто є живий, де вони перебувають, в яких умовах вони перебувають, і пришвидшити процес обміну. Ми щиро раді, що їх вивели з “Азовсталі”, що вони залишилися живі. Тепер треба боротися за те, щоби вони вийшли з полону”, – розповіла мати полоненого “азовця” Ірина.

"Волю захисникам Маріуполя!": у Франківську закликали звільнити з полону "азовців" 2

Учасники акції зазначають, що багато з тих, хто знаходиться в полоні, вважаються зниклими безвісти, рідні не знають, в якому вони стані. Розповіли, що написали звернення до міжнародних організацій (ООН, Червоного Хреста тощо) з проханням посприяти можливості отримувати листи від рідних, які знаходяться в полоні.

“Рік тому ми виходили на подібну акцію. Тоді закликали провести процедуру екстрашн для всіх захисників. В принципі ми свого добилися, але хлопці вийшли за наказом у полон. Обіцяли чотири місяці полону – наразі вже минає рік. Тому дотриматися обіцянки – звернення до президента та до всіх, хто приймав рішення про вихід з “Азовсталі”. Ми вимагаємо дотриматися обіцянок і повернути тих, хто виконав цей наказ”, – каже учасниця акції Наталія.

"Волю захисникам Маріуполя!": у Франківську закликали звільнити з полону "азовців" 3

Рідні полонених закликали не забувати, що у російському полоні залишаються понад 700 захисників полку “Азов”, та нагадувати цивілізованому світу, що полонені перебувають у небезпеці й невідомості.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: