fbpx

Ворохтянський лісгосп оштрафували на 2,4 млн грн за незаконні рубки поблизу Поляниці

Суспільство 14:15, 12.03, 2020

Господарський суд Івано-Франківської області задовольнив позов Державної екологічної інспекції про стягнення з ДП “Ворохтянське лісове господарство” у фонд охорони навколишнього природного середовища села Поляниця Яремчанської міської ради 2 360 152,92 гривень  шкоди.

Актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів у квітні 2016 року встановлено незаконну рубку дерев по окремих кварталах Поляницького лісництва, повідомляє пресслужба Господарського суду.

Відповідно до розрахунку розмір шкоди, завданої лісу незаконною рубкою дерев на території лісового фонду Поляницького лісництва ДП “Ворохтянське ЛГ”, склав 2 360 152,92 грн.

Позивач вказав, що ДП “Ворохтянське лісове господарство” не виписало лісорубних квитків на вирубку дерев у відповідних кварталах та лісових ділянках. Крім того, не забезпечило охорону лісу від незаконних рубок, хоча такий обов’язок покладено саме на відповідача як на постійного лісокористувача.

Відповідач проти позову заперечив та вказав, що перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства на території лісового фонду Поляницького лісництва ДП “Ворохтянське ЛГ” проведена необ’єктивно та упереджено.

25 травня 2017 року ухвалою суду було призначено у справі комплексну лісогосподарську та інженерно-екологічну судову експертизу. Оскільки відповідач не сплатив рахунок вартості проведення експертизи, ухвала залишена без виконання.

9 січня 2020 року провадження у справі було поновлено.

Згідно зі ст. 107 Лісового кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: