fbpx

Ворота в Центральні Ґорґани: на Прикарпатті відкрили новий туристичний маршрут

Суспільство 12:17, 27.07, 2023

Новий туристичний шлях поєднав 15 маловідомих та призабутих об’єктів спадщини Брошнів-Осадської, Рожнятівської, Дубівської, Перегінської територіальних громад Івано-Франківської області.

«Ворота в Центральні Ґорґани» – етнокультурна мандрівка, зазначає Івано-Франківщина туристична.

“Вирушаємо у гості до бойків, мандруємо на терени східної Бойківщини. Бойківщина виділяється серед інших етнографічних регіонів своєю етнокультурною специфікою, яка виразно проявлена у всьому – від мовлення та психоемоційних характеристик місцевої людності до об’єктів матеріальної культури, особливо сакральної архітектури, елементів «живої» спадщини”, – пояснюють концепцію туру.

Маршрут розпочинається у селищі Брошнів-Осада. Стартовою точкою туристичного шляху є будинок, де розташований місцевий Туристично-інформаційний центр. Тут незабаром заплановано відкрити Музей депортації українців.

Рухаючись автошляхом Н 10, переїжджаємо до сусіднього села Креховичі. Мета мандрівки – знайомство з двома місцевими сакральними пам’ятками – церквою Благовіщення Пречистої Діви Марії, яка має статус пам’ятки архітектури місцевого значення, та костелом Св. Сесілія.

Наступна локація – Рожнятів. Містечко розташоване у межиріччі річок Дуба і Чечва, що витікають з двох різних гірських ущелин, відтак річка Дуба завжди льодяна, а Чечва постійно тепла. Цікавим є те, що за Рожнятовом не існувало перевалу на Закарпаття, тож ця територія є до сьогодні чи не найбільш незайманим простором Карпат. Серед туристичних атракцій Рожнятова зазвичай найперше згадують про замок Скарбека, який натепер зовсім не схожий на оборонну споруду.

У сусідній Дубівській громаді зупинка – село Цінева. У Ціневій розташований найбільший і найстаріший краєзнавчий музей, що знайомить відвідувачів з традиціями бойківської культури. Зараз у п’яти залах музею зібрано понад п’ять тисяч пам’яток матеріальної та духовної культури. Це документи історії, археології, нумізматичні колекції, предмети ремесла і побуту. Найціннішою ж місцевою сакральною пам’яткою є церква Святого Архистратига Михаїла. На її прикладі туристам розкажуть про походження бойківської сакральної спадщини та її унікальний архітектурний стиль.

Повний опис маршруту – тут.

Нитка маршруту: Брошнів-Осада – Креховичі – Рожнятів – Цінева (Князівське) –
Перегінське – Сливки – Ясень – Осмолода.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: