Керівниця ювенальної превенції поліції в Івано-Франківській області Алла Бойчук повідомила подробиці розслідування випадку булінгу у франківському ліцеї №4.
“Булінг стосується лише навчального закладу очної форми навчання, якщо конфлікти відбуваються у його межах і пов’язані з освітнім процесом у соцмережах та групах, як ми документували в ліцеї № 4”, – зазначила Алла Бойчук у коментарі Суспільному.
Нагадаємо, після допису у соцмережах про цькування учня 6 класу ліцею №4 Івано-Франківське управління поліції розпочало перевірку за фактом булінгу. На директорку ліцею склали протокол за ігнорування булінгу.
Перевірка обставин інциденту та загальної ситуації в класі та школі триває. Хоч частина протоколів вже пішла до суду.
“Один протокол складений щодо неповідомлення керівником закладу освіти поліцію про факти булінгу. Два протоколи складені щодо батьків, діти яких цькували хлопчика, потерпілого. Троє батьків – оформлені матеріали про правопорушення, передбачене статтею 184, неналежне виховання дітей.
Ми розуміємо, що діти ображали цього хлопчика. Вони вчинили правопорушення, передбачене статтею 173. Тобто це був одиничний факт конфлікту з цією дитиною, і ми щодо батьків склали протоколи. Ці матеріали сформовані, скеровані у суд, перевірка триває, діти опитані, педагогічний колектив опитаний. Але ще не завершено.
З 32 дітей, які є в цьому класі, ще не всі опитані. Присутні різні моменти, батьки відмовляються від опитування дітей, інші батьки не мають можливості з’явитися на запрошення поліцейських у зв’язку із зайнятістю. Є різні моменти. Ми це допрацюємо”, – зазначила поліцейська.
Алла Бойчук каже, що після конфлікту хлопчик востаннє був у школі 19 лютого. Відтоді дитина школу не відвідувала, погано себе почувала, хворіла.
“Мама потерпілого погодилася на опитування дитини в “зеленій кімнаті”. Дитина опитана, в нас є висновок психолога. Визначено, що дитина справді зазнає булінгу. Він некомфортно себе почував у навчальному закладі. Хоча дитина любить навчатися, дитина дуже комунікабельна, обдарована. Дуже грамотно відповідає на запитання, вивчає англійську мову, грає на скрипці. Можливо, є заздрість інших щодо цієї дитини, його особливостей, обдарувань. Думаю, це основна причина”, – поділилася начальниця відділу ювенальної превенції поліції області.
Встановлено, що дитина має багато днів пропуску навчального процесу. 56 днів, як повідомили у закладі освіти. “Є медичні документи, є заяви матері, що дитина з тих чи інших причин не буде відвідувати заклад. Хлопчик навчався дистанційно. Як він вчитиметься далі, визначатиме мама. Але я думаю, що дитині потрібно відвідувати очне навчання”, – каже Алла Бойчук.
Також відомо, що батьки дітей, які цькували однокласника, написали заяву у поліцію на його матір.
“На сьогодні є шість заяв від батьків з класу. П’ять стосуються Любові Бурак, яка в соцмережах розповсюдила персональні дані їхніх дітей, де є зазначені мобільні телефони, нібито дітям з різних номерів надходили погрози.
І є одна заява, зареєстрована щодо матері цього хлопчика, що вона погрожувала однокласниці сина розправою та ображала її нецензурними словами. Наразі мама потерпілого хлопчика не надала нам пояснення щодо цього факту. Вона повідомила про те, що звернеться у поліцію у зручний час разом зі своїм адвокатом”, – розказала Алла Бойчук.
Упродовж минулого навчального року на Прикарпатті поліцейські зареєстрували 121 звернення щодо конфліктів у навчальних закладах. Після перевірок підтвердили 10 випадків булінгу. За майже сім місяців цього навчального року таких звернень було 38, дев’ять з них — підтверджені.
КУРС писав, що всі ліцеї Франківська перевірять на булінг, розпорядився мер міста Руслан Марцінків