Франківське видавництво Discursus презентувало читачам у фейсбуці нову книжку – опришківські оповідання Петра Шекерика-Дониківа.
“Опришки. Народні оповідання” – це друга книжка легендарного гуцульського автора власне гуцульською мовою, яку повертають читачам видавці.
“Унікальна збірка оповідань про опришків, записана зі слів гуцулів, ще й гуцульським діалектом”, – представили в Discursus.
КУРС писав, що вийшла друком книжка авторства відомого гуцульського етнографа і письменника Петра Шекерика-Дониківа “Дідо Иванчік”, що написана автентичною гуцульською говіркою.
Тож про новинку теж розповіли гуцульською:
“Шє з молодих років Петро Шекерик-Доників, заохочений своїм учителем Луков Гарматієм, почєв збирати етноґрафічні матер’яли. Він був першим гуцулом, шо взєвси за цису роботу. Доти гуцулами інтересувалиси лиш приїжджі, а гуцули не дуже, бо й так всьо знали. Але приїжджі брали лиш то, шо їм треба було. Або так, як уміли.
До цеї книжки увійшли народні оповідання про опришків, икі зібрав Петро Шекерик-Доників. Через них можемо видіти, шо то були за люди і в икий чєс уни жили.
Разом з тим, Шекерик-Доників записав свої оповідання тими словами, шо чув від тих, хто їму оповідав, — найчистішим гуцульським діалектом. Тимой у цій книжці маємо не лиш оповідання про опришків, а й ту мову, иков уни говорили”.
Видавці рекомендують ще дві свої книжки, які вийшли раніше, для поціновувачів літератури гуцульською говіркою, де багато гуцульського гумору і дивовижних історій.
Книжка «Ґруні та й ґражди» — поезія Василя Зеленчука, що поєднує традиційну культуру Гуцульщини з «видіннями і відлуннями» того, що відбувалося в нім за його понад столітню історію.
«Історія філософії по-гуцульськи» — книга, яка занурює у магічні глибини гуцульського світу. Живі історії, розповіді з життя людей гір, їх мислення та світосприйняття, де в ролі грецьких філософів виступають знані та менш знані горяни.
Нагадаємо, Discursus видає “Тіни забутих предків” Коцюбинського авторською мовою