fbpx

Вигорілі вчителі, учні в стресі: як війна вплинула на школу

Суспільство 15:45, 27.01, 2023
НА ФОТО: фото ілюстративне

54% вчителів перебувають у стані професійного вигорання, а 75% школярів мають прояви стресу. Це результати соціологічного опитування серед українських вчителів, директорів шкіл та їхніх заступників, яке провела освітня фундація GoGlobal.

Усього у дослідженні взяв участь 261 респондент. Освітяни зазначили, що повномасштабна війна неабияк вплинула на нинішніх школярів. У дітей помітна тривожність і стурбованість, відсутність мотивації до навчання, апатія та байдужість, а також розгубленість і неуважність.

Серед інших важливих проявів: діти швидко подорослішали в теперішніх умовах, стали серйозними та відповідальними.

Вигорілі вчителі, учні в стресі: як війна вплинула на школу 1

Попри це, учні, які вимушено переїхали у безпечніші регіони та продовжили там навчання, у 88% випадків швидко адаптуються.

Вигорілі вчителі, учні в стресі: як війна вплинула на школу 2

82% навчального персоналу впевнені, що можуть працювати з учнями, які мають виражений стрес або психологічні проблеми. Однак потреба у спецтренінгах все ж існує.

Вигорілі вчителі, учні в стресі: як війна вплинула на школу 3

Стрес не оминув і самих освітян. 80% опитаних повідомляють про зростання завантаженості, а 54% зіштовхнулись із професійним вигоранням. 

Вигорілі вчителі, учні в стресі: як війна вплинула на школу 4

Нині 46% вчителів визнають, що психологічна підтримка – це одна з головних потреб навчального закладу, де працюють. Серед інших: матеріальна, технічна та методична підтримки. Адже у 41% шкіл навчальний процес повністю або переважно відбувається онлайн. Водночас на відсутність інтернету під час навчального процесу скаржаться 71% освітян.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: