fbpx

Виходить нова книжка Світлани Ославської - репортажі з минулого

Суспільство 14:46, 12.10, 2022

У видавництві репортажної та документальної літератури «Човен» на початку листопада виходить книга репортажів Світлани Ославської «Сєверодонецьк. Репортажі з минулого».

Це книжка-пам’ять, книжка-документ; це довоєнні історії міста та людей, які назавжди змінила війна.

У передмові Світлана Ославська пише:

«Щоб читати цю книжку, доведеться озиратися з теперішнього в минуле й назад. Ці репортажі, окрім одного, я написала до 24 лютого 2022 року. А отже, вони про місто, яке існує, — тоді, на час написання історій. Воно живе, змінюється, має минуле, а також — і це головне — має майбутнє. Однак цю передмову пишу влітку 2022-го. Триває шостий місяць повномасштабної війни Росії проти України, вже другий місяць Сєверодонецьк окупований. Російська армія зруйнувала, а відтак захопила й окупувала місто — і це та межа, після якої Сєверодонецьк уже не буде таким, як у цих репортажах. А отже, вони — не про місто, яке є, а про місто, яке було».

Ці репортажі зафіксували стан міста напередодні руйнування. І хоч багато з описаного вже не існує, я навмисне не змінюю нічого в текстах, які, написані про теперішнє, стали текстами про колишнє, додає авторка. Бо неможливо кожне слово переписати в минулому часі.

Світлана Ославська — українська журналістка, репортерка, дослідниця культури. Народилася в Сєверодонецьку. Навчалася у Харкові та Києві. Живе в Івано-Франківську.

«Сєверодонецьк. Репортажі з минулого» — друга книжка авторки, що виходить у видавництві «Човен». Перша – репортажі про Туреччину «Півмісяць, хрест і павич. Подорожі до Месопотамії» (2019).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: