fbpx

Вийшла книжка Василя Карп'юка за мотивами фільму "Довбуш"

Суспільство 14:20, 23.08, 2023

У видавництві КСД вийшла нова книжка – “Довбуш” авторства франківця Василя Карп’юка. Це роман за сценарієм фільму “Довбуш”.

“Уже є. Мій “дорослий” Довбуш. Новелізація сценарію фільму Олеся Саніна, яка відтворює оригінальний сюжет і яку я наповнив тим усім гуцульським і довбушівським, що знаю і відчуваю з дитинства і що пізнав уже, досліджуючи тему опришків через історичні, етнографічні матеріали та художню літературу”, – розповів про свою роботу автор.

Вийшла книжка Василя Карп'юка за мотивами фільму "Довбуш" 1

Нагадаємо, франківець Василь Карп’юк написав роман за сценарієм блокбастера “Довбуш”

Сюжет книжки: Гуцульщина, XVIII століття. Серед шляхти ширяться панічні настрої, адже в Карпатах — повстання невдоволених селян. Шляхта називає їх розбійниками, а для гуцулів це справжні народні герої. Очолює повстанців невловимий Олекса Довбуш, проголошений самою шляхтою князем Чорногори.

Вже не раз пани відряджали в карпатські ліси свої загони, та жодного разу їм не вдалося схопити чи вбити Олексу. Здається, що сама смерть обходить воїна стороною. Але що це — прадавня українська магія чи відчайдушна вдача? Доля неначе випробовує ватажка опришків — цього разу на винищення непокірних українців відправлене ціле військо. Чи зможе Довбуш відстояти свою землю та повернути українцям волю?

Це — українська земля, і у ворога є лише два шляхи — відступити або бути знищеним.

Вийшла книжка Василя Карп'юка за мотивами фільму "Довбуш" 2

Замовити роман можна тут.

Читайте: Героїчна історія зі щемливою поволокою: у Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму “Довбуш”

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: