fbpx

Вийшов новий ретродетектив франківського письменника Бориса Крамера

Суспільство 19:56, 02.06, 2020

Гостросюжетний роман “Помилка капітана Жеграя” авторства Бориса Крамера – це новий роман франківського письменника і журналіста Василя Добрянського. Нещодавно книжка вийшла з друку.

Один з перших читачів роману, відомий письменник Андрій Кокотюха, у своєму відгуку на книжку в Буквоїді відзначив її жанр і тему.

Дотепер Україну нетривалих часів Гетьманату (квітень – грудень 1918 року) можна було побачити у «Білій гвардії» Михайла Булгакова, «Як гартувалася сталь» Миколи Островського та дев’ятій серії російського пропагандистського серіалу «Загибель імперії» (2005). Останній створений студією Микити Михалкова, тут без коментарів. Але й двоє згаданих авторів не були помічені читачами в намірах глянути на Гетьманат питомо українським поглядом.

Тому роман «Помилка капітана Жеграя» цінний уже самою обраною темою, зазначив Кокотюха.

“Навряд помилюся, сказавши: щонайменше за весь час Незалежності український белетрист уперше розгортає події гостросюжетного роману на теренах Української Держави під орудою гетьмана Павла Скоропадського”, – акцентує він.

Також це перший ретродетектив Василя Добрянського, який прийшов у жанрову літературу під псевдонімом Борис Крамер.

“Його попередній роман, «Зламані сходи» потрапив до цьогорічного авторського рейтингу найкращих детективів сезону. Від нового твору чекалося того ж рівня. В цілому очікування справдилися, – відгукнувся про роман Андрій Кокотюха, – та все ж є чимало бентежних нюансів”.

“Василь Добрянський вирішив відійти від подібної форми оповіді. Чим раз по раз ставить свого героя в незрозуміле становище. Жеграй дуже часто не знає, за яку нитку тягнути, й не визначився з пріоритетом.

Поза тим сама атмосфера Гетьманату, аж до опису інтер’єрів, вмісту шаф для одягу й тогочасних звичаїв, змусить читача робити автору поблажки. Бо світ, у який запрошує Василь Добрянський, справді потребує в нинішній Україні ретельного вивчення та належної оцінки. Інструментарій популярної літератури тут придасться найперше”, – підсумував Кокотюха.

Вийшов новий ретродетектив франківського письменника Бориса Крамера 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: