Львів і Франківськ приймали театри України – у двох містах пройшов П’ятий Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премія ГРА. Лауреати визначалися у чотирьох загальних номінаціях та шести індивідуальних. За престижні відзнаки змагалися 12 найкращих вистав українських театрів. Серед них постановка франківців “Лісова пісня На полі крові”.
У перші два дні Фестивалю-Премії ГРА у Львові міжнародне журі переглянуло вистави від львів’ян і харків’ян. У наступні два дні у Франківську переглянули постановки харківського, одеського та франківського театрів.
Литовський драматург і режисер Маріус Івашкявічус на брифінгу відзначив: «Це історична ГРА, бо вона під час війни. І нехай це буде перша і остання ГРА під час воєнного стану».
«Це круто, що Фестиваль відбувається, – зазначив керівник Івано-Франківського драматичного театру Ростислав Держипільський, – театри мають можливість познайомитися між собою або побачитися наживо».
КУРС писав, що у Франківському драмтеатрі покажуть вистави, які змагаються у Фестивалі-Премії ГРА
Франківський національний драмтеатр із виставою за мотивами Лесі Українки “Лісова пісня На полі крові” став фіналістом Фестивалю-Премії у номінації «За найкращу пошуково-експериментальну виставу», інформують на сторінці Фестивалю-Премії ГРА у фейсбуці.
«Це один з найкращих театральних форумів в Україні, – каже Ростислав Держипільський. – Тому що представлена уся театральна мапа країни. Це всеукраїнська премія, в якій можуть взяти участь і отримати премію усі театри, не лише київські. Щодо нашого театру, то ми двічі вигравали премію «ГРА» і цьогоріч знову представлені у тій самій номінації…»
Нагадаємо, неоОпера-жах “HAMLET” Франківського драмтеатру отримала перемогу на Фестивалі-Премії ГРА у номінації “Найкраща експериментальна вистава” у 2018 році.
Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 9 грудня у Київському Будинку актора НСТДУ (вул. Ярославів Вал, 7).
Довідково. Вистава «Лісова пісня На полі крові» Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка створена в режисурі та сценічному вирішенні народного артиста України, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка Ростислава Держипільського і в музичній режисурі заслуженої артистки України, лавреатки Національної премії ім. Т. Шевченка Наталії Половинки. Це прем’єра 84-го театрального сезону, яка відбулася 26 листопада 2022 року.
«Лісова пісня На полі крові» – драматургічний синтез драми-феєрії «Лісова пісня» і драми «На полі крові», написаних Лесею Українкою 1912 і 1910 року відповідно. Модерне прочитання Лесі Українки, запропоноване сучасним українським театром, є складним творчим концептом, який відкриває часові рамки, виходить за межі традиційного театрального простору, синтезує різні види й жанри мистецтв, «цитує» шедеври світового образотворчого мистецтва, поєднує елементи перформансу, віртуальної реальності і співдії глядачів. Наталія Половинка на одній із пресконференцій назвала виставу концептом, який відкриває Лесю Українку.