fbpx

Виїзний стоматкабінет з Франківська лікує прикарпатських тероборонівців на передовій

Суспільство 10:25, 27.04, 2023

Асоціація «Україна — Сардинія заради миру» спільно з івано-франківським осередком Асоціації приватно-практикуючих лікарів-стоматологів України створили мобільний виїзний стоматологічний кабінет, котрий тепер працює для військових івано-франківської бригади територіальної оборони. 

Ініціатором створення такого мобільного стоматологічного кабінету є начальник медичної служби 102-ї бригади Андрій Гаман, пише Армія Інформ.

За словами Андрія, пів року пішло на те, щоб отримати в італійців автомобіль швидкої допомоги, потім його відремонтували та переобладнали під стоматологічний кабінет. Вартість такої вже обладнаної машини обійшлася благодійникам приблизно у 20 тисяч американських доларів.

Раз на місяць стоматологи приїздять до місця розташування бригади в зоні проведення бойових дій на Запоріжжі та надають бійцям послуги впродовж тижня. 

Виїзний стоматкабінет з Франківська лікує прикарпатських тероборонівців на передовій 1
Франківські стоматологи на передовій працюють тиждень

“Ще минулого року ми почали тісно співпрацювати зі 102-ю бригадою Сил ТрО, адже штатного стоматолога в частині немає, а проблеми із зубами завжди були, є і будуть”, — повідомила стоматологиня Ірина Онуфрак.

Лише за два дні роботи в районі бойових дій до дантиста звернулось майже 30 осіб. Зубний лікар надає послуги не лише військовим, але й цивільним — безкоштовно. 

“Ми проводимо лікування в гостробольових випадках, видаляємо та лікуємо зуби, ставимо пломби, надаємо хірургічну та терапевтичну допомогу, а також консультуємо та скеровуємо в разі потреби на дообстеження, — продовжує Ірина. — У машині є дантистське крісло, компресор та інше необхідне обладнання для проведення різноманітних стоматологічних процедур. Усе воно компактне, займає мало місця та дозволяє максимально швидко і якісно проводити ті чи інші маніпуляції”. 

Ірині асистує начальник медичної служби 102-ї бригади ТрО Андрій Гаман, але в подальшому заплановано розширити штат і взяти ще й асистента стоматолога, оскільки одній людині дуже важко справитись з великою кількістю охочих полікувати зуби. 

Виїзний стоматкабінет з Франківська лікує прикарпатських тероборонівців на передовій 2
Під стоматкабінет переобладнали італійську “швидку”

У планах — придбання рентген-апарата та деякого іншого обладнання, розширення штату дантистів та збільшення терміну перебування пересувної клініки тут, у бригаді, з одного тижня до більшого терміну для того, щоб надавати допомогу більшій кількості людей.

Фінансує поїздки та роботу стоматкабінету на передовій стоматологічна спільнота міста Івано-Франківська.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: