fbpx

Як довозити медиків на роботу, в ОДА визначаться до кінця дня

Суспільство 13:02, 26.02, 2021

На сьогоднішньому засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики обговорили проблему, як медикам добиратися на роботу – до лікарень.

Нагадаємо, Франківськ і область закрили на жорсткий карантин – пасажирські перевезення в межах області скасували, підприємствам рекомендують перейти на онлайн.

Посилені карантинні обмеження на Франківщині почали діяти від опівночі 26 лютого. Відтак сьогодні вранці сотні медичних працівників не змогли дістатися на роботу. Специфіка Прикарпаття є такою, що в обласних і районних лікарнях працюють лікарі, медичні сестри та інший персонал з довколишніх селищ і сіл. Люди доїжджають щодня, долаючи відстані до 30 км, громадським транспортом.

На комісії обласної ради повідомили, що довезення на роботу потребують, за попередніми даними, близько 1500 медичних працівників. У Департаменті охорони здоров’я ОДА саме формують списки по лікувальних закладах. Зокрема, йдеться про Обласний перинатальний центр, Обласну клінічну лікарню, Обласну дитячу клінічну лікарню, які розташовані у Франківську.

“Сьогодні зранку десятки працівників дзвонять, що приїхати не можуть. У нас маса людей в лікарнях госпіталізована, вони потребують лікування”, – обурювалися головні лікарі.

Як стало відомо, в деяких районах, де спрацювала місцева влада, транспорт пішов у режимі спецперевезень – з табличками “спецперевезення медиків” – за звичними маршрутами. Беруть тільки пасажирів на місця для сидіння і з довідками з місця роботи.

Так, у Калуші запустили спецрейси до районної лікарні

Головні лікарі, присутні онлайн на комісії, попросили депутатів і Департамент охорони здоров’я ОДА чітко визначити час відправлення і місце відправлення транспорту, яким можуть скористатися їхні працівники. Оскільки сьогодні, не маючи інформації, лікарі діставалися автостопом.

Зійшлися на тому, що будуть організовані рейси зранку і ввечері для довезення медиків у Богородчанському, Тлумацькому, Рогатинському, Надвірнянському, Коломийському та Калуському районах. “Люди будуть готові виходити в певний час на автотраси”, – запевнили депутатів медики.

Вирішили, що сьогодні до кінця робочого дня, орієнтовно до 16.00-17.00 години, Департамент охорони здоров’я ОДА має затвердити графік перевезень медиків на роботу і надати його головним лікарям медичних закладів. Очільники лікарень поширять цю інформацію серед своїх працівників. В підсумку завтра всі повинні мати змогу дістатися на робоче місце.

Якщо якийсь населений пункт, де живуть медичні працівники, не буде захоплений спецрейсами, то ОДА буде домовлятися з приватними підприємцями, щоб організувати перевезення. “Щоби люди доїхали на роботу і повернулися”, – акцентували на комісії.

Читайте: Спецрейси: у Франківську затвердили міські маршрути на час посиленого карантину з 26 лютого

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: