fbpx

Як і чим допомагала захисникам та переселенцям архієпархія УГКЦ

Суспільство 16:45, 02.04, 2024
НА ФОТО: машини для "десятки" освячує владика Володимир Війтишин, 2023 р.

Сьогодні в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ презентували благодійну діяльність.

Від початку повномасштабного вторгнення Антикризовий координаційний центр Івано-Франківської архієпархії УГКЦ допомагає українському війську та вимушеним переселенцям.

Як розповів синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва отець Віталій Максимів, до сьогодні у тимчасових шелтерах церкви мешкають 107 внутрішньо переміщених осіб, домівки яких знаходяться в окупації або ж зруйновані. 6200 людей отримали гуманітарну допомогу, зокрема продуктові набори, засоби гігієни, одяг та ліки.

У 2023 році архієпархія підтримала постраждалих від підриву дамби Каховської ГЕС, зокрема на Херсонщину було доставлено осушувачі для приміщень, електрогенератори, продуктові набори, медикаменти, засоби гігієни, будівельні матеріали для відновлення затоплених будинків. Окрім того, надала прихисток людям з підтоплених територій.

Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки» торік завдяки власному рефінансуванню та пожертвам грантодавців (католицькі єпархії Німеччини та благодійні організації з Італії) надав безкоштовні медичні послуги та послуги зі знижкою для близько 43,6 тис. пацієнтів, з яких понад 12,6 тис. були вимушено переселеними. Психологи підтримали 545 дітей та 270 дорослих.

Також антикризовий центр передав військовим медикаменти, перев’язувальні матеріали, медичні розхідники, засоби гігієни, харчові продукти, генератори. Захисники отримали три реанімобілі, дві вантажівки та три позашляховики.

Загальна сума допомоги з архієпархії у 2023 році склала 41 211 441, 00 грн.

Парафії Івано-Франківської архієпархії УГКЦ на чолі зі своїми духовними наставниками торік підтримували українське військо харчовими продуктами, засобами гігієни, ліхтарями, спальниками, кариматами, медикаментами, автівками (106 шт.), амуніцією, наметами, аптечками, тепловізорами, пристроями нічного бачення, генераторами (35 шт.), павербанками, дронами (97 шт.), бронежилетами, термобілизною, буржуйками, окопними свічками та вервицями. Загальна сума допомоги – 34 038 862 грн., повідомив протопресвітер Голинський отець Анатолій Козак.

Парафії сприяють лікуванню та реабілітації військових й підтримці сімей, які втратили найрідніших на війні.

У 2024 році Івано-Франківська архієпархія УГКЦ продовжує допомагати захисникам, психологічно підтримувати вразливі категорій населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб. А також облаштовує Центр реабілітації при «Клініці святого Луки» та навчає фахівців у провідних медзакладах Італії.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: