fbpx

Як Івано-Франківськ стає втіленням скандинавського досвіду?

Суспільство 10:15, 31.07, 2023

У своїй книзі “Міста для людей” всесвітньо відомий данський урбаніст й архітектор Єн Гейл пише: “Архітектура та містобудування мають величезний вплив на життя людей в місті. Так, ми формуємо міста, але потім міста формують нас”.

Далі Гейл наводить цікаве порівняння про те, що хороше місто – це як хороша вечірка: люди залишаються довше, ніж насправді потрібно, тому що їм подобається. 

А коли люди залишаються – тоді й місто розвивається: покращується інфраструктура, створюються гармонійні міські середовища, де люди можуть почуватися комфортно та затишно.

Про це Єн Гейл також пише у своїй книзі: “Щоразу, коли ми щось будуємо, ми впливаємо на якість життя людей”.

Які ж українські міста? Чи створені вони для людей? Зацікавлені цим питанням, ми розглянули одне з найкомфортніших міст для життя в Україні – Івано-Франківськ. 

Одразу привернула до себе увагу місцева будівельна компанія VAMBUD, яка першою в Івано-Франківську запроваджує тенденцію на створення міста у “людському масштабі”, тобто зведенню саме малоповерхових комплексів.

«Найважливіший масштаб – це масштаб людей. Місто на рівні очей. Ці знання (про людський масштаб) були втрачені планувальниками та архітекторами», – Єн Гейл.

Як Івано-Франківськ стає втіленням скандинавського досвіду? 1

Першим таким проєктом став ЖК Клубне Містечко 12. Це малоповерхівки, висотою 4-6 поверхів, які розташовані в центральній частині міста. Особливу увагу приділили й рекреаційним зонам – таких ландшафтних рішень, різноманітних рекреаційних зон у Франківську не зустрінеш ніде. 

Варто зазначити, що містяни оцінили цей підхід до будівництва. Тож нові проєкти VAMBUD: WAWEL, Долішній та Квартал Краківський також націлені на глобальну трансформацію міського середовища. У них між будинками є достатньо простору, нічого “не тисне” на голову. Автівки мають спеціально відведені місця, а двір залишається для відпочинку й дитячих розваг. 

Як Івано-Франківськ стає втіленням скандинавського досвіду? 2

“Спочатку життя, потім простори, потім будівлі – навпаки ніколи не працює”, – Єн Гейл.

Безумовно, малоповерхівки створюють достатньо простору для  комфортного життя. Малоповерхівки створюють місто з новим масштабом. Місто, де людина і її комфорт на першому місці. Бо місто має бути для людей.

Дізнайтеся більше про переваги малоповерхових комплексів VAMBUD на сайті https://vambud.com.ua.

Як Івано-Франківськ стає втіленням скандинавського досвіду? 3

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: