В Україні вже рік працює нішеве онлайн-медіа ProIT – це видання про інформаційні технології, програмування та стартапи.
Створення такого ресурсу зумовлене попитом на фаховий контент про IT-індустрію українською мовою. На жаль, до повномасштабної війни багато айтівців та людей, які цікавляться цією сферою, черпали інформацію на російськомовних ресурсах. Звісно, в Україні також є цікаві видання, які пишуть про IT, але вони в основному сфокусовані на ІТ-бізнесі, вони майже не публікують експертні матеріали.
Сайт ProIT має стриманий дизайн та зручний функціонал. Вгорі сторінки розміщені слайди з актуальною інформацією. Нижче – блок з останніми новинами цифрового світу. Далі – аналітичні статті та ексклюзивні інтерв’ю з провідними спеціалістами українських та міжнародних IT-компаній.
Багато тем для матеріалів редактори онлайн-видання знаходять на вузькопрофільних англомовних ресурсах, а також на форумах, де розробники обговорюють свої проблеми. Отримавши актуальний запит, команда знаходить експерта, який вже стикався з тією чи іншою проблемою і може розповісти про свій досвід.
На порталі можна знайти тексти про штучний інтелект, різні застосунки та сервіси, нові стартапи та проблеми на ІТ-ринку. Але акцент онлайн-медіа робить на блогах вузькопрофільних галузевих спеціалістів з багаторічним практичним досвідом. Що важливо, всі матеріали написані зрозумілою для будь-якого читача мовою.
Однак ProIT не націлене на широку аудиторію. Це медіа для людей, які хочуть розвивати свою експертність, а також для людей, які починають кар’єру в ІТ і шукають додаткову порцію інформації для свого розвитку. Іншими словами, ProIT – це майданчик, який допомагає розвивати українське ІТ-ком’юніті, досягати високих показників та виходити на світові ринки.
Медіа-портал ProIT буде цікавий:
- вузькопрофільним спеціалістам;
- людям, які хочуть розвивати свою експертність в IT;
- людям, які починають кар’єру в IT;
- людям, які стежать за світовими тенденціями в IT.
Власне, формування іміджу української IT-спільноти на міжнародній арені – одне з ключових завдань, яке поставили перед собою творці ProIT. Справа в тім, що через війну ІТ-спільнота зіштовхнулася з проблемою залучення міжнародних інвестицій для створення нових проєктів. Це зачепило навіть аутсорс-розробників. Разом з тим команда ProIT щодня доводить, що українські айтівці змогли адаптуватися до умов війни та продовжують працювати над інноваційними рішеннями. Так, за даними Міністерства цифрової трансформації, ІТ залишається одним з найбільших драйверів економічного розвитку України. У 2023 році ІТ-галузь, експортуючи свої послуги, забезпечила надходження в українську економіку в сумі $6,7 млрд. Крім того, що IT-галузь нині є «цементом» української економіки, IT-фахівці постійно підтримую Збройні сили України технологічно та донатами.
Нині команда підтримує зв’язок з усіма ІТ-компаніями на ринку, бо саме там працюють найкращі фахівці галузі. Також постійно шукають та залучають до співпраці авторів-експертів у галузі IT, які можуть поділитися своїм досвідом. Для стимулу блогерів-айтівців у виданні передбачений гонорарний фонд та діє програма преміювання найкращих авторів.
ProIT також запрошує до діалогу та колаборації цікавих спікерів та людей, які стежать за світовими тенденціями в ІТ.
Сьогодні ProIT за допомогою фахового контенту допомагає українським ІТ-спеціалістам розвивати свої навички. Також медіа відіграє ключову роль у розвитку української ІТ-спільноти та її просуванні на міжнародному ринку. Це, в свою чергу, сприяє залученню коштів в економіку країни.
Реклама