fbpx

Як оцінювати учнів у новому році та як вчителям планувати свою роботу, – пояснення МОН

Суспільство 13:19, 13.08, 2020

Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо викладання навчальних предметів у школах в новому навчальному році. Зокрема, у відомстві пояснили, як виставляти оцінки учням та як планувати роботу вчителеві, інформує 24 Канал.

Методичні рекомендації про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році мають довести до відома керівників закладів і вчителів.

Як оцінюватимуть учнів у новому навчальному році

У рекомендаціях Міністерства освіти наголосили, що при виставленні тематичної оцінки вчителі мають враховувати всі види навчальної діяльності учня протягом вивчення теми. Підсумкова тематична робота не обов’язкова.

Так, семестрове оцінювання здійснюватимуться на підставі тематичних оцінок. При цьому варто враховувати динаміку особистих навчальних досягнень учня з певного предмета протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення, складність змісту тощо.

Річне оцінювання здійснюватиметься на підставі семестрових оцінок. Зазначимо, що воно не обов’язково має бути середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри.

Окрім того, у МОН наголосили, що відповідно до чинних нормативних актів семестрова і річна оцінки учнів можуть підлягати коригуванню.

Як відбувається коригування – дивіться в п. 9-10 “Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу” Батьки мають подати заяву дирекції школи, та – зібрати комісію. За комісією закріплене право переглянути оцінки учня, дати письмову роботу для перевірки знань і винести кінцеве рішення.

Як учителі мають планувати роботу

Також у Міністерстві пояснили, що вчителі мають планувати свою роботу у довільній формі. Можна використовувати друковані чи електронні джерела тощо.

Адже формат, обсяг, структура, зміст та оформлення календарно-тематичних планів та поурочних планів-конспектів є індивідуальною справою вчителя. “Встановлення універсальних стандартів таких документів у школи міста, району чи області є неприпустимим”, – наголошують у МОН.

Там наголосили, що автономія вчителя має бути забезпечена академічною свободою, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну та наукову діяльність, вільним вибором форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі.

Також учитель може переносити теми уроків, відповідно до того, як учні засвоїли навчальний матеріал, та самостійно визначати кількість годин на вивчення окремих тем.

“Адміністрація школи або працівники методичних служб можуть лише надавати методичну допомогу вчителю, з метою покращення освітнього процесу, а не контролювати його”, – йдеться у рекомендаціях МОН.

Як працюватимуть школи в Україні з 1 вересня

Міністерство охорони здоров’я опублікувало тимчасові рекомендації для роботи шкіл з 1 вересня. Зокрема, важливо забезпечити дотримання соціальної дистанції та правил гігієни.

Як оцінювати учнів у новому році та як вчителям планувати свою роботу, – пояснення МОН 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAMЯкщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: