fbpx

Як підібрати добрива для кімнатних рослин

Суспільство 12:05, 09.07, 2020

Багато любителів квітів прагнуть перетворити свій будинок в ботанічний сад, постійно доповнюючи свою колекцію все новими видами. Ну як пройти повз фіалку “Володар кілець” або не прикрасити своє підвіконня орхідеями!? Але буває, хоч скільки чаклуй над улюбленим трояндами чи хоч скільки розмовляй з бегоніями – все без толку. Кольорів від них не допросишся. Не хочуть. В цьому випадку доведеться засукати рукава і підготуватися до тривалої і наполегливої роботи. Адже доглядати за улюбленцями потрібно постійно. Плекати, поїти і удобрювати. Але добрив зараз стільки, що новачкові складно впоратися з різноманітністю. На сайті https://semena.in.ua/ є добрива, які підходять для кімнатних рослин.

Як підібрати добрива для кімнатних рослин 1

Мінеральні добрива

Головні елементи, яких потребують рослини: калій, фосфор і азот. Саме ці речовини входять до складу мінеральних добрив. Від того, якої з них більше, залежить призначення добрива: підгодовування, цвітіння, ріст. Але можна віддати перевагу комплексному варіанту: такі добрива активізують ріст більшості рослин. Кількість речовини зазначається на складі в процентах. Якщо на упаковці відсутня інформація про якийсь з елементів, значить, у суміші його немає. Мінеральні добрива також іноді включають інші елементи: екстракти перегною, мікроелементи, корисні речовини. Як діють мінеральні добрива, в яких превалює один з трьох головних елементів?

  • Азотні. Декоративно-листяні рослини скажуть вам спасибі, якщо ви почастуєте їх таким добривом навесні-влітку. Віддячать швидким зростанням, листочками і пагонами, що розпускаються.

  • Калійні добрива. Також сприяють зростанню рослин.

  • Фосфоромісткі. Цей варіант застосовують для підгодівлі декоративно-квітучих видів.

Органічні

Компост, перегній, послід, деревний попіл – все це натуральні добрива, які можна використовувати для підгодівлі кімнатних рослин. Вони надають ґрунту “легкості”, роблячи його більш вологопроникним, полегшуючи доступ повітрю. Перегній відмінно стимулює ріст рослини, але варто врахувати, що органіка не підходить для цибулинних або бульбоцибулинних рослин. А декоративні листяні красуні при неправильно підібраній підгодівлі можуть втратити частину своєї пишності, ставши простою зеленою рослиною. Часто квітникарі вважають за краще використовувати такий поживний субстрат, як біогумос. По суті, це теж органічне добриво, яке відмінно підходить для пересадки кімнатних рослин. Над його отриманням “трудяться” дощові черв’яки. Сприяє зростанню кореневої системи.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: