fbpx

Як правильно вибрати зливний насос для пральної машини

Суспільство 15:40, 10.06, 2023

Якщо ваша пральна машина почала видавати дивні звуки чи перестала відкачувати воду, цілком ймовірно, що причина у несправності зливного насоса, тобто помпи. Розберемося, як визначити, що насос для пральної машини варто замінити та на що звертати увагу при виборі нового.

Причини та ознаки поломки зливного насоса

У когось зливний насос пральної машини може працювати без перебоїв років 15, а в когось вийти з ладу навіть через рік. Фахівці кажуть, що тривалість експлуатації помпи залежить від якості води та інтенсивності прання. Також до поломки зливного насосу можуть призвести і дрібні предмети, які ви забули витягти з кишень одягу. Тож перед тим, як відправити одяг у пралку, перевіряйте кишені – чи нема монет, ключів чи інших дрібничок.

На несправність помпи пральної машини може вказувати код помилки на екрані або такі ознаки:

  • незвичні звуки при зливі води – шум, скрегіт, гул;
  • машинка не віджимає чи не ополіскує одяг – зупиняється  на режимі полоскання з повним баком води;
  • під пральною машиною набирається калюжа;
  • вода із машинки зливається дуже повільно;
  • пральний порошок залишається у лотку порошкоприймача.

Проте остаточний «діагноз» вашій пральній машині може поставити лише фахівець. Якщо майстер підтвердив, що причина несправності у зливному насосі, то ремонтувати його не рекомендується. Адже немає суттєвої різниці у вартості ремонту старої помпи та покупки нової, а термін експлуатації нового насоса буде, звісно, довшим. До того ж поміняти помпу просто легше, ніж її відремонтувати.

Як правильно вибрати помпу

При виборі нової помпи слід звернути увагу на три основні характеристики старої:

  • потужність;
  • тип кріплення;
  • розміщення контактів.

Потужність вказана на етикетці помпи, виміряється у ватах. При виборі нової помпи допускається, щоб її потужність була більшою на 5-10 Вт, але не меншою. Тобто, якщо у вас була помпа на 35 Вт, то нова на 40 Вт підійде, а на 25 Вт – ні.

Кріплення та розміщення контактів як у нової, так і в старої помпи повинні бути строго ідентичні. Є кріплення на шурупах (як правило, їх три або чотири) або на засувках (їх буває три, чотири та вісім). Контакти можуть знаходитися відносно крильчатки спереду або ззаду. Вони бувають спарені і роздільні. Щоби підключити клеми без зайвих зусиль, вибирайте помпу з такими ж контактами.

Зверніть також увагу, що запчастини на ринку можуть бути як оригінальні, так і сумісні з оригіналом. Обирайте продавців, які пропонують оригінальні запчастини, оскільки прослужать вони набагато довше.

Важливо, щоб продавець пропонував помпи під конкретну модель техніки. Тоді вона гарантовано підійде до вашої пральної машини.

Якщо ж при підборі зливних насосів виникли запитання, не соромтеся звертатися до консультантів магазину, і вони допоможуть вам з оформленням замовлення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: