fbpx

Як сформувати справжнє ком'юніті

Економіка 14:38, 17.05, 2024

Ком’юніті — це група людей, об’єднаних спільним інтересом до певного об’єкта чи взаємодії між собою. Це коли бренд має певну позицію по відношенню до своєї аудиторії (підтримує, надихає, розважає) і ця позиція відображається в його діях. Як результат, аудиторія починає вірити бренду, стає його прихильником і згодом перетворюється на ком’юніті.

Поняття “ком’юніті” відносно нове. Однак у маркетингу, як і в науці, часто застосовується принцип, згідно з яким те, що було відкрито нещодавно, могло існувати кілька тисяч років тому.

Для того, щоб стимулювати взаємодію аудиторії з брендом, філософія бренду має надихати або викликати позитивні емоції.

Як створити комюніті

З чого почати

Співробітники компанії відрізняються від аудиторії тим, що вони беруть активну участь у житті бренду: першими коментують новини, беруть участь в обговореннях і готові відстоювати компанію в громадському просторі. Такі ком’юніті існували завжди, хоч не в усіх брендів.

Бо у компанії завжди є аудиторія, але не завжди формується ком’юніті. Це наступний етап у розвитку відносин між брендом та своєю аудиторією, що потребує додаткових зусиль. Адже в майбутньому це може призвести до:

  • Зворотний зв’язок — саме вона підтримує любов і прагнення зробити партнера ще кращим, як і відносини з брендом. Спільнота є людьми, які воліють спілкуватися з підтримкою, ніж публічно висловлювати невдоволення, щоб вирішити проблему.
  • Створенню контенту користувачів (UGC) — відгуки про продукцію на сайті та Google Maps, які вже не потрібно штучно «наповнювати», повідомлення та коментарі в соціальних мережах, які стають лише частиною регулярного потоку контенту.
  • Ініціативність — запуск спеціальних проєктів чи конкурсів зі складними умовами може бути ризикованим. Аудиторія не завжди готова витрачати зусилля на багатоетапні активації задля призу. Члени спільноти, у свою чергу, готові вкласти зусилля у такі заходи для свого улюбленого бренду, який став частиною їхнього життя.
  • Охоплення — опублікувавши новину в соціальних мережах або статтю в блозі, члени ком’юніті першими поділяться цією інформацією, коментують пости та розповсюджують їх. Алгоритми соціальних мереж та пошукових систем будуть на вашому боці, оскільки вони враховують активність на сторінках.

Завдяки ряду взаємопов’язаних рекламних кампаній та активній роботі в соціальних мережах Ukrainian Digital Community https://ukrainiandigital.com/ має лояльну спільноту.

Як перетворити аудиторію на ком’юніті

Для того щоб перетворити аудиторію на ком’юніті, необхідно підтверджувати слова діями:

  1. Стратегія: Важливо розробити стратегію, яка виділить ваш бренд серед конкурентів.
  2. Заходи: Організація заходів, як офлайн, так і онлайн, відіграє важливу роль. Офлайн-івенти дозволяють аудиторії відчути ваш бренд, спілкуватися з однодумцями, а також познайомитися з топменеджментом. Наприклад, проведення конференцій може сформувати лояльні спільноти з лідерів думок, які приймають рішення, та потенційних клієнтів.
  3. Продаж цінності: Важливо продавати не просто товар, а цінність. Корисна інформація та контент, здатний розважити чи зацікавити, створюють емоційний зв’язок із вашою аудиторією.
  4. Співпраця: Співпраця з компаніями та блогерами, що розділяють ваші цінності, дозволить вам обмінятися аудиторіями та продемонструвати обличчя вашого бренду. Робота з лідерами думки потребує уважності та ретельного підходу.
  5. Послідовність та регулярність: Лояльна аудиторія вимагає послідовності та регулярності у ваших діях. Утримуйте увагу аудиторії, рухаючись за планом та уникаючи неприємних сюрпризів.
  6. Якісний контент: Створюйте цікавий та якісний контент, який зацікавить вашу аудиторію, та поділіться з нею корисною інформацією.
  7. Турбота: Приділяйте увагу дрібницям і дбайте про комфорт своєї цільової аудиторії. Це допоможе створити сприятливу атмосферу та зміцнити зв’язок із брендом.
  8. Розвиток: Не зупиняйтесь на досягнутому. Продовжуйте розвиватися та дивувати свою аудиторію, щоб ваш бренд залишався актуальним та привабливим.

Перевірте себе на наявність ком’юніті, використовуючи такі критерії:

  • Чи взаємодіє між собою аудиторія?
  • Чи є активні коментарі та розповсюджувачі вашого контенту?
  • Чи виявляється характер вашого бренду на всіх комунікаційних платформах?
  • Чи ваші публікації вірні?
  • Чи асоціюється ваш бренд зі стилем життя та цінностями?

Що більше відповідей “так”, то сильніше ваше ком’юніті. І пам’ятайте, що є завжди місце для розвитку та покращень!

Реклама

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: