fbpx

Як "СОС Дитячі Містечка" допомагає вразливим родинам на Прикарпатті

Суспільство 13:24, 13.10, 2022

Якої допомоги потребують вразливі родини, з’ясовують на Івано-Франківщині в рамках дослідження від міжнародної благодійної організації СОС Дитячі Містечка.

Фахівці провели опитування, аби дізнатися, які саме соціальні послуги потрібні сім’ям під час воєнного стану. Соціальні послуги – це заходи з допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах і не можуть подолати труднощі  самостійно.

Родини мали вибрати ключове для себе із запропонованого переліку: надання притулку, соціальний супровід сімей у складних життєвих обставинах, денний догляд для дітей з інвалідністю, натуральна допомога тощо.

Загалом участь в опитуванні взяли 14 сімей, зокрема і переселенців з Харкова, Херсона, Лимана, Маріуполя, Костянтинівки, Слов’янська та Краматорська.

Це прийомні, багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ). Ще – родини, які виховують дітей з інвалідністю; де є одинокі батьки чи матері.

Модераторка розпитувала учасників дослідження про те, з якими проблемами вони стикаються найчастіше. Чи знають про існування соціальних послуг, які послуги отримують на Івано-Франківщині, а яких бракує.

Результати опитування оприлюднять до кінця жовтня. Вони стануть основою для рекомендацій, які будуть використовуватися як у громадах, так і на загальнодержавному рівні – для запровадження послуг і змін у законодавстві. 

Робота на Івано-Франківщині відбуватиметься у кілька етапів. Спочатку фахівці зберуть дані, необхідні для розвитку системи соціальних послуг. Зокрема, будуть проводити інтерв’ю із сім’ями, посадовцями, лідерами думок. Далі – проаналізують отриману інформацію. А потім – відбудуться навчання фахівців, щоб кожна дитина та її сім’я отримали послуги відповідно до потреб.

Довідка: міжнародний проєкт “Право на сім’ю” одночасно реалізується у 5 країнах. Це Україна, Албанія, Білорусь, Вірменія та Північна Македонія. В Україні – у 4 областях: Київській, Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській.

Проєкт має допомогти вразливим сім’ям подолати складні обставини, а громадам – створити такі умови, щоб діти виховувалися у родинах замість інтернатів. “Право на сім’ю” втілює у життя міжнародна благодійна організація СОС Дитячі Містечка Україна за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Програма розрахована до середини 2025 року.

Офіс СОС Дитячі Містечка Україна в Івано-Франківську допомагає сім’ям ВПО, прийомним родинам та ДБСТ. Вони отримують соціально-психологічну та гуманітарну підтримку. Із родинами й дітьми працюють соціальні педагоги, логопед і психолог. Надається допомога у вигляді продуктових й гігієнічних наборів, текстилю, посуду. Додатково у разі потреби оплачуються медичні послуги та ліки. ДБСТ, котрі вимушено переїхали із окупованих територій, отримують гроші на оренду житла. Із травня офіс організації в Івано-Франківську надав допомогу понад 2000 бенефіціарам.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: