fbpx

Як вибрати оптичний приціл для карабіна

Суспільство 17:57, 21.10, 2021

Для ходового полювання оптимальним буде максимально простий, легкий і міцний оптичний приціл. Саме такі характеристики мають приціли незмінної (постійної) кратності (сили збільшення).

Що таке карабін?

Карабін – це не що інше, як укорочена версія гвинтівки. Спочатку карабіни створювалися для озброєння кавалерії. Вершникам було не зручно користуватися довгоствольною піхотною гвинтівкою. З цієї причини для них був створений її укорочений варіант.

Таким чином, головними перевагами карабіна є компактність і менша, ніж у гвинтівки, вага.

З цього природно випливає і головний недолік карабінів – менша дистанція ефективного вогню.

Для якого полювання карабін підходить найкраще?

Дещо менша маса робить карабін відмінним вибором для ходового полювання. Якщо ви багато пересуваєтесь пішки пересіченою місцевістю, та ще й несете усе необхідне на своїх плечах, для вас буде важливий кожен зайвий грам.

Та й взагалі, компактність спорядження – дуже корисна риса, особливо у лісі.

Не варто також забувати, що при деяких умовах далекобійність і точність гвинтівки можуть виявитись надмірними. Таким чином і її габарити, і вага ніяк не компенсуватимуться її користю.

Так, наприклад, для більшої частини гвинтівок на ринку не складе проблеми дистанція вогню до 2 км включно. При цьому на 200 метрів гарантовано надійне ураження навіть великого звіра.

У лісі може просто не виявитися можливості для ведення вогню на такі відстані. Та й така вбивча сила може бути просто не потрібною, якщо ви не полюєте на велику дичину.

Максимальна дальність стрільби більшості карабінів тримається десь біля позначки в 800 м. Часто цього більш ніж достатньо. Саме тому карабіни (особливо самозарядні) такі популярні серед мисливців у наш час.

Як вибрати оптичний приціл для карабіна?

Отже, після того як ми коротко охарактеризували, що таке мисливський карабін, які його основні особливості та переваги, можна поговорити і про вибір оптичного прицілу для нього.

Для ходового полювання оптимальним буде максимально простий, легкий і міцний оптичний приціл. Саме такі характеристики мають приціли незмінної (постійної) кратності (сили збільшення).

Такі приціли простіше влаштовані, і саме тому вони більш надійні.

Відсутність складної “начинки” також позитивно позначається на їхній вазі.

Якщо в більшості випадків вогонь буде вестися на дистанції в 50-60 м, то для таких умов добре підійде оптичний приціл з кратністю в межах 2х-3х.

Крім усього іншого, такі параметри оптики дадуть прицілу досить широке поле зору. Це значно спростить завдання ефективного прицілювання по цілях, що раптово з’являються і швидко рухаються.

В принципі, при бажанні можна придбати і так званий панкратичний оптичний приціл зі змінною кратністю. Він буде більш універсальним. Ви зможете використовувати його в різних умовах.

Але враховуйте, що ціна у нього буде вища, вага більша, а надійність все ж таки трохи нижча.

Досить важливим параметром вважається діаметр лінзи об’єктива. З одного боку, що він більший, то яскравішим, світлішим і в цілому комфортнішим для ока буде видиме зображення. З другого боку, занадто великий об’єктив робить приціл більш громіздким, важким і складним у догляді.

Для полювання вдень оптимальним вважається діаметр об’єктива в 22-44 мм. Лінза більшого діаметра знадобиться вам тільки в тому випадку, якщо ви збираєтесь полювати у сутінках або при поганому освітленні.

Те ж саме стосується і підсвічування прицільної сітки. Вона дійсно корисна в сутінках. Але тільки вам вирішувати, чи потрібна вам ця функція. Адже вона неминуче позначиться на вартості і загальній масі прицільного пристрою.

Дійсно важлива захищеність прицілу від впливів навколишнього середовища. Загалом, зараз усі серйозні виробники роблять корпуси своїх прицілів герметичними і заповненими азотом або іншим інертним газом. Якщо ви хочете, щоб ваша оптика не тільки не боялася вологи, але й не «пітніла» при перепадах температур і вологості, зверніть увагу на цей параметр.

Ще одним важливим аспектом є кріплення прицілу до карабіна. Видів цих кріплень існує багато. На різних моделях і у різних виробників вони можуть відрізнятися.

Незважаючи на усі прагнення конструкторів створити універсальне кріплення, такого досі не існує. Є тільки більш-менш поширені. Тому краще заздалегідь знати, з якими кріпленнями сумісні ваш карабін і обраний вами приціл. Питання це досить важливе, рекомендуємо обов’язково з’ясувати його перед придбанням прицілу.

Джерело – grandway.ua

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: