fbpx

Як вибрати ортопедичні босоніжки для дитини

Суспільство 16:32, 02.05, 2022

Дитячі ортопедичні босоніжки бувають лікувальними та профілактичними. Перші потрібно обирати лише згідно з рекомендацією лікаря. Фахівець визначає тип і ступінь патології та призначає певний вид устілки та верху для її корекції.
Наприклад, якщо у дитини формується Х-подібна установка ніг, їй потрібне взуття з підтримкою внутрішньої частини стопи. Якщо установка О-подібна, то підтримувати потрібно зовнішню частину. У жодному разі не можна самому встановлювати діагноз дитині та купувати «правильне» взуття на око. Лікувальне взуття може призначити лише спеціаліст.

eubadOvFr2cbZgOhqp1gbFuFPlKsL0EeJFqpkEsuIMcpq7C_rUZ5ukxUx-tuIBXCJ0sSLCIN2CsenSCLKeeJhLodZr5pV-2qx-hItMFUKxIxyZfm-YpdjDw3-G7kFMruRuf03Qyg-W5d-XZa4gПрофілактичне ортопедичне взуття

Профілактичне ортопедичне взуття з перших кроків та до 6-7 років рекомендовано носити всім дітям. 80% дітей, яким до 12-13 років діагностували плоскостопість, деформацію та патологію розвитку стопи, набули дефектів від неправильно підібраного взуття в дитинстві.
Вкрай важливо правильно вибирати ортопедичне взуття саме на літо. Це період високої фізичної активності дітей. І їхні ніжки особливо потребують правильної установки для подальшого розвитку без деформації.

Як вибрати ортопедичні босоніжки для дитини

Насамперед потрібно звертати увагу на матеріал. Якщо говорити про літнє взуття – босоніжки, вони не обов’язково мають бути шкіряними зверху. Будь-який якісний, щільний текстиль підійде. З внутрішньої частини навіть для літа оптимальним матеріалом залишається тонка м’яка шкіра. Звернути увагу потрібно на кількість швів: що менше, то краще.

nIf-puKmGFum7DHK2b88pYdEvMvLeeghwG_-Ic3dygsk7Rp-NLUl_Q0QvsD_VUZJ7w-Y5VYwURNTgizV0wCgBgsTUQdDnJqLFuwZX_trTP61W8hcHT_3pKrIz0jEqr1UAUvUwi1Xvmijo875Ng

Верх босоніжок

Найважливіша функція верху – фіксація стопи в анатомічно правильному положенні. Якщо ніжка «гуляє», то може йтися навіть про травми, такі як підвивихи, розтяги тощо.
Верх ортопедичних босоніжок має бути таким:

  • Високий твердий задник – обов’язково перевірити перед покупкою. Для цього достатньо натиснути пальцем, правильний задник не згинається;
  • Широкий носок – пальці дитини в жодному разі не повинні бути стиснуті у взутті, інакше, подорослішавши, дитина страждатиме від збільшених кісточок великого пальця;
  • Застібка – оптимальними будуть липучки, але можуть бути шнурки, якщо дитина вміє їх зав’язувати. Застібка повинна щільно фіксувати ніжку, але не тиснути і не стискати.

Тільки босоніжки з усіма перерахованими характеристиками можна вважати ортопедичними. Навіть якщо у літньому дитячому взутті правильна устілка, підошва, але відкрита п’ята або вузька зона пальців, таке взуття купувати не варто.

Підошва босоніжок

wmDeREj4gizOllRfC2R4NoUC__l2fm2WHJtNGRjmR-dpH7zEZszH6zWL0dDogiJ_Mu9cPObna6rRoHzSvaV4d2puo7P3sNipJ24h26WfFUm_udfnhP0Pkb2LBlyXTo9HI0Liw1hAknwsH81k6w

Спочатку подивимося на підошву із верхньої частини. В ортопедичному взутті обов’язкова наявність супінатора. Це валик, який підтримує стопу у місці поздовжнього вигину. Він повинен бути м’яким та пружним, щоб амортизувати при ходьбі.
Три ознаки якісної підошви дитячих босоніжок:

  1. Гнучка, пружна.
  2. Наявність перекату в носочку.
  3. Протиковзне покриття.

Не менше уваги потрібно приділити підбору. Він має бути високим: 5 мм до 3 років, до 1 см до 6 років, до 2 см до 10 років. Оптимальними будуть підбори Томаса. Вони підтримують не лише п’яту, а й внутрішню частину стопи, попереджаючи завал ноги всередину.
Устілка в ортопедичних дитячих босоніжках, навіть профілактичних, має бути знімною. За допомогою заміни одного виду підтримки на інший, наприклад супінатор (підтримка вигину) на пронатор (підтримка зовнішньої частини), можна контролювати розвиток стопи.
Стародавні лікарі казали, що майже всі хвороби людини починаються з хворих ніг. Тому, купуючи дитині ортопедичні босоніжки, ви знижуєте ймовірність виникнення у неї проблем із опорно-руховим апаратом у майбутньому.
Детальніше на сайті https://minimen.ua/.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: