fbpx

Посудомийна машина – не розкіш, а помічниця на кожній кухні: яку і де купити

Суспільство 15:57, 20.05, 2024

Ще років десять тому посудомийна машина (ПММ) вважалася предметом розкоші. Сьогодні посудомийну машину може придбати на сайті https://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/posudomoyiki.html кожна сім’я, яка цінує свій час.

Розберемо переваги та недоліки посудомийних машин у порівнянні з ручним миттям та розповімо, чим корисна та чи інша програма у ПММ.

Режими та програми ПММ

Сучасні виробники підлаштовуються під потреби споживачів – за розмірами та функціональністю.

Передусім варто визначитися з місцем розташування посудомийної машини – вирішити, буде вона вбудована у меблі чи розташована окремо. Далі  визначити розміри, за якими підбирати посудомийку: ширину, висоту да глибину.

Відштовхуючись від цих показників, можна підбирати посудомийку й за іншими характеристиками.

  • Програма 3 в 1. Ця програма дозволяє використовувати багатофункціональні таблетки «3 в 1». Посудомийки з такою функцією не потребують додавання соди для пом’якшення води та ополіскувача.
  • Автоматична мийка. Машинка самостійно визначає рівень забруднення посуду та підбирає оптимальний режим для миття.
  • Біомийка дозволяє використання мийних засобів, що містять ензими для ефективного видалення жирів.
  • Гігієнічна мийка стерилізує посуд, допомагає позбутися неприємного запаху.
  • Делікатна мийка або режим «Скло» підходить для миття крихких виробів, посуду з тонкого скла.
  • Економна мийка дає можливість заощадити електроенергію та воду. Однак процес миття відбувається довше.
  • Попереднє полоскання (замочування). Ця програма підходить для сильно забрудненого посуду, передбачає ополіскування чи замочування посуду перед миттям.
  • Інтенсивна мийка справляється зі складними забрудненнями завдяки нагріванюю води до 70  °С.
  • Нічна мийка. В такому режимі максимально знижується рівень шуму МПП, але при цьому збільшується час роботи.
  • Половинне завантаження дозволяє зменшити споживання електроенергії та води, коли лише частково завантажуєте ПММ. Цей режим є переважно у великих посудомийках і дозволяє вибрати миття посуду лише у верхньому або нижньому кошику.
  • Швидка мийка підходить для не дуже забрудненого посуду. Миття відбувається при температурі води до 45°С. Цей режим не передбачає попереднього ополіскування або сушіння.

Плюси та мінуси посудомийних машин

Переваги посудомийок:

  1. Економить час. Посудомийні машини не лише швидше впораються з брудним посудом, аніж ви, а й висушать його. Все, що від вас потрібно, – прибрати з посуду залишки їжі, завантажити його  в посудомийку та витягти після миття.
  2. Заощаджує воду. За один цикл сучасні посудомийки споживають 6-10 літрів води. Дослідження показують, що для щоденного миття посуду під краном у сім’ї з 4 людей йде 60-80 літрів води. Переваги очевидні.
  3. Машина миє краще за людину. Існує міф, що посудомийка не впорається зі складними забрудненнями. Навпаки: машинка здатна очистити важкодоступні місця, які вам не під силу, наприклад – пляшки для води. Для крихкого посуду, який легко може пошкодитися при ручному митті, є спеціальні програми, до прикладу «Делікатний режим» чи «Скло». Так само є спеціальні режими, які впораються з найскладнішими забрудненнями та допоможуть відмити з каструль та сковорідок жир та нагар.
  4. Раковина забиватиметься рідше. Якщо посуд замість вас буде мити машинка, то зникнуть проблеми із забитою кухонною мийкою.

Недоліки посудомийних машин:

  1. Не весь посуд можна мити у посудомийках. Не варто мити у посудомийних машинах дерев’яний посуд, чавунний, а також вироби з міді, алюмінію чи срібла. Посуд з дерева у посудомийній машині набухає, а під час сушіння – деформується і може потріскати. Чавунний посуд може покритися іржею, а посуд з алюмінію, міді та срібла – окислюється.
  2. Обслуговування та догляд. Мийні засоби для посудомийки коштують дорожче за мийні засоби для ручного миття. Посудомийки потребують регулярного очищення фільтрів, які затримують залишки їжі. Фільтр потрібно час від часу виймати і промивати мильною водою. Проте є посудомийні машини з функцією «самоочищення фільтра», який позбавить вас цих клопотів.

Обирайте техніку від перевірених виробників та ознайомтеся з відгуками на товар, який плануєте придбати. До прикладу, якщо у вас є маленькі діти, вибирайте ПММ з функцією блокування панелі управління. У багатьох машинах також встановлений захист від витоків чи переливу.

За бажанням можна вибрати ПММ з можливістю дистанційного керування чи функцією відкладеного миття.

Якщо маєте на меті економити електроенергію, звертайте увагу на клас енергозбереження. 

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: