fbpx

Як вибрати шланг для поливу

Суспільство 16:15, 21.04, 2021

Якщо на земельній ділянці є джерело води або хоча б встановлений спеціальний резервуар, то можна встановити систему зрошення. Вона не тільки підвищить врожайність, але й полегшить роботу в саду і городі.

Шланг для поливу — основний інструмент для ручного поливу газону і рослин.

Шланг поливальний розтягувальний можна придбати в інтернет-магазині progress-way.com.ua.

Як вибрати шланг для поливу 1

Види шлангів за матеріалом

Шланги для поливу можна розділити на кілька груп.

  1. Гумові. Міцні, але, незважаючи на це, гнучкі, практично не перекручуються, а якщо і перекручуються, то не ушкоджуються, зберігають свої якості навіть після різких перепадів температури повітря. З мінусів слід зазначити тільки один — велика вага.
  2. Нейлонові. Міцні та гнучкі, але їх не бажано використовувати в місцевості з різкими перепадами температури повітря. Порівняно з гумовими — легкі.
  3. Силіконові. Мають один прозорий шар. Прозорість дозволяє візуально контролювати потік води. Гнучкі, як і наведені вище два види, але, на відміну від них, неміцні. Досить часто перекручуються і в цьому місці пошкоджуються. Різкі перепади температури повітря і механічні дії протипоказані. Усередині накопичується вапняний наліт, який непросто вичистити.
  4. Пластикові шланги для поливу з ПВХ з тканинною прокладкою (армовані). Тканина додає додаткової гнучкості, забезпечує стійкість до різких перепадів температури повітря і механічних впливів, а також захищає від перекручень.
  5. Морозостійкі. Хоча для поливу рослин такий шланг не потрібен, оскільки з настанням морозів потреба в поливі відпадає, він, тим не менш, може стати в пригоді під час робіт з водопроводом або каналізацією в холодний період.

Види шлангів за типом

  1. Пористі. Вода просочується через дрібні отвори, розташовані на всій поверхні виробу, отже, поливається уся земельна ділянка. Вони актуальні для тих культур, які не люблять потрапляння води на листя, наприклад помідорів. Зазвичай пористі шланги підключаються до основного, прокладаються між грядок і трохи вкопуються в землю.
  2. Розбризкувальні. Отвори в них більші, ніж у пористих, і розташовані один від одного на однаковій відстані. Досить часто розбризкувальні садові шланги встановлюються на невелику опору. Для нормальної роботи такого шланга потрібен тиск вище 3 бар.

Діаметр шланга

Діаметр — ще один фактор, який слід враховувати при виборі шланга для поливу. Шланги бувають діаметром 1/2 дюйма (13 мм), 3/4 дюйма (19 мм), 1 дюйм (26 мм). Діаметр слід вибирати в залежності від:

  • тиску води в системі (нижче тиск — більше діаметр);
  • довжини шланга (довший шланг — більше діаметр).

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: