fbpx

Як заощадити на електроенергії під час використання бойлера

Суспільство 14:10, 29.07, 2022

Бойлер – звична частина квартири чи заміського будинку для більшості людей. У будь-яку пору року агрегат дозволяє користуватися гарячою водою для миття посуду, прибирання, прийняття душу та ванни. Але комфорт має ціну, і одна зі статей витрат – оплата електроенергії. У пошуках компромісу між зручністю та економією користувачі експериментують, наприклад, відключають бак на ніч, у моделях із двома нагрівальними приладами користуються лише одним. Наскільки виправдані зусилля та результативні методи? Чи можна в принципі економити на електроенергії, використовуючи бойлер?

Бойлер

Скільки електроенергії споживає водонагрівач

Для розрахунку кількості електроенергії існує формула, в якій враховано обсяг ємності, температуру води, потужність нагрівальних елементів. Приклад розрахунку однієї з моделі бойлерів Атлантик:

  • об’єм – 80 літрів;
  • потужність – 1,5 кВт;
  • температура на виході – 60 градусів;
  • температура води у водопроводі – 10 градусів (середній показник для зими).

Бойлер Атлантик має дуже економічні показники. У розрахунках враховується коефіцієнт – кількість електроенергії, яка потрібна для нагріву 1 літра води на 1 градус. Якщо на одного члена сім’ї за добу витрата теплої води становить 100 літрів, то результат підрахунків для однієї людини – 8 кВт. Потрібно врахувати, що агрегату необхідно підтримувати постійну температуру, обсяг енергії для цієї мети визначається моделлю. У середньому це 0,3 кВт на годину при 12 годинах роботи в режимі підтримки. Це збільшує цифру на 3,6 квт. Підсумковий показник за добу – 11,6 кВт, за місяць – 348 кВт.

Як заощадити на чергуванні режимів

Бажаючи заощадити, користувачі вимикають бойлер на ніч або йдучи з дому на роботу. Аргументи на користь такої практики виглядають логічно: доки водою ніхто не користується, бак може відпочити. Цей принцип справедливий лише для бойлерів об’ємом до 30 літрів. Економії заважає фізика і той коефіцієнт, який використовується для розрахунків електроенергії. Щоб підігріти один літр води на градус, необхідно 0,0016 Вт. Що довше не працює агрегат, то сильніше остигає вода, то більше електрики потрібно, щоб нагріти її до бажаної температури.

З цієї причини немає сенсу купувати бойлер із двома ТЕНами і відключати один. Обсяг енергії для нагріву потрібен той самий, незалежно від кількості включених нагрівальних елементів. Якщо працює лише один елемент, вода грітиметься вдвічі довше. Бойлери, що мають два ТЕНи, для іншої мети: зокрема, щоб знизити навантаження на електромережу.

Відключення бойлера на якийсь час має сенс, якщо сім’я їде на вихідні або всі йдуть на роботу і цілий день гарячою водою ніхто не користується. Щоб не вимикати та не вмикати агрегат вручну, використовують таймер. Він включає бойлер, наприклад, за дві години до повернення домочадців, і до приходу членів сім’ї увечері у всіх є можливість приймати душ і мити посуд.

Промо
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: