Студенти, які паралельно навчаються та працюють у газовидобувній галузі, продовжують ділитися своїми знаннями та досвідом роботи.
Студент Віталій Борисенко, ще навчаючись у Полтавському коледжі нафти і газу, працював хелпером, тобто слюсарем-ремонтником у міжнародній сервісній компанії Weatherford.
Сьогодні він продовжує здобувати знання і ретельно вивчає англійську мову. Як розповідає хлопець, його рівень володіння достатній для роботи на посаді, яку займає зараз. Проте, щоб просуватися кар’єрно далі, знань може забракнути.
“Коли обирав професію, мені було 15 років. Тоді я керувався лише своєю інтуїцією. Це тепер, коли вже попрацював у галузі, розумію, що вибрав правильно. Але щоб продовжувати розвиватися, потрібні додаткові знання. Тому паралельно навчаюся в профільному університеті і глибоко вивчаю технічну англійську”, — говорить Віталій Борисенко.
Український ринок відкритий і для молоді, і для іноземних партнерів. Тому на одному майданчику можуть зустрітися працівники з різних країн. Щоб не виникало проблем із комунікацією в команді, більшість компаній звертає увагу на рівень володіння іноземними мовами співробітників.
Як розповідає хлопець, хоч професія може здатися складною та недоступною, його однокурсники здебільшого працюють ще під час навчання.
“Наша країна має доволі великі об’єми нафти і газу. Нам є куди розвиватися. Не знаю, як це було раніше, — зараз дванадцятеро із тридцяти одногрупників та одногрупниць офіційно працевлаштовані чи працювали за спеціальністю”, — додає Віталій Борисенко.
Газовидобувні компанії ДТЕК Нафтогаз, АТ «Укргазвидобування» та група компаній ГЕО АЛЬЯНС також зорієнтовані на молодих спеціалістів. Тому всіляко заохочують їхнє залучення до виробничого процесу.
Довідково. «Моя професія — газовидобуток» — проєкт, анонсований у соціальних мережах на сторінках «Про газ країни». Він розповідає про переваги та складнощі роботи в галузі через історії студентів, які для себе обрали газовидобувну сферу. У коротких відеоінтерв’ю молодь розповідає, як обирали профільні навчальні заклади, починали працювати і чому їх привабила саме ця сфера.
ТОВ «Везерфорд Україна» є частиною міжнародної групи Weatherford International, яка посідає третє місце в світі у сфері надання послуг із видобутку газу та нафти. Компанія працює в 90 країнах і має мережу з тисячі локацій, включно з виробництвом, сервісним обслуговуванням, дослідженнями та розробкою, а також навчальними центрами, у яких працює 29,5 тисяч працівників. Найбільший замовник послуг у країні — державне підприємство «Укргазвидобування».
Рена Дарсанія