fbpx

"Є будівлі, які місто роблять містом": Андрухович підтримав франківців, що захищають "Дністер"

Суспільство 12:30, 11.04, 2021

Відеозвернення на підтримку мешканців Івано-Франківська, які вийшли на протести, письменник Юрій Андрухович записав з Відня. Це невипадково, оскільки йдеться про історичну будівлю Франківська – готель “Дністер”.

“Є такі будівлі, які місто роблять містом, – каже Андрухович. – У нас, на жаль, у нашому Франківську, їх не так багато. Відповідно ми змушені цінувати те, що маємо. І однією з таких будівель є теперішній готель “Дністер”. Тому дуже прикро і боляче чути і бачити, дізнаватися про те, що там відбувається фактично акт вандалізму. Тобто знищення цієї будівлі. Перетворення її на щось інше”.

Таким чином, вважає Юрій Андрухович, наше місто перестає бути містом. Воно стає скупченням якихось випадкових об’єктів, де живуть випадкові байдужі люди.

“Я не вірю в те, що у нас живуть люди випадкові і байдужі, – звертається до містян письменник. – Тому я дуже підтримую ці протести на захист історичного середовища. На захист історичної будівлі, “Дністра”.

“Будь ласка, не вірте заявам пана Бойка, що все це проплачено, гроші його конкурентів і так далі. Насправді відбувається не те, до чого звик цей пан, – а він звик, що все продається і купується. Тільки таким чином він все це коментує. Насправді там (у протестах, – ред.) домінує бажання захистити місто від остаточного розпаду”, – наголошує Андрухович.

Письменник вважає, що в смертельній для себе ситуації Франківськ ще може завдяки містянам вижити.

“Я дуже би хотів, щоби ми об’єдналися і допомогли йому, Франківську, вижити”, – закликав він.

КУРС писав, що відома акторка Ірма Вітовська записала відеозвернення на підтримку іванофранківців та закликала тих, хто вирішує долю колонади, повернути їй історичний вигляд та уникати спроб варварського поводження з пам’ятками архітектури.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: