fbpx

ЄС профінансує створення дата-центру у Франківську за 20 млн грн

Суспільство 20:06, 17.03, 2021

Сьогодні міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків підписав контракт на 20 мільйонів гривень зі створення дата-центру та Центру оперативного реагування за кошти Європейського Союзу. Це вдалось завдяки трирічній роботі Департаменту інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради за проєктом “Safe future”/ “Безпечне майбутнє” в рамках спільної програми Румунія-Україна 2014-2020.

Як йдеться на сторінці департаменту у фейсбуці, проєкт “Безпечне майбутнє” має на меті побудову чотирьох дата-центрів у кожному з міст-партнерів: Івано-Франківськ, Солотвино (Закарпатська область), Сігет (Румунія) та Бая-Маре (Румунія).

Дата-центр в Івано-Франківську буде розташований у комунальному приміщенні на стадіоні «Рух». До серверів дата-центру в межах єдиної спільної системи будуть під’єднані відеокамери, розташовані на території Івано-Франківська: як ті, які в місті встановлені на цей час, так і ті, які будуть додатково придбані в межах бюджету проєкту.

Важливою частиною проєкту є встановлення програмного забезпечення, яке відповідатиме потребам СБУ, ГУНП в Івано-Франківській області, Управління патрульної поліції в Івано-Франківську, Службі оперативного реагування, КП «Муніципальна варта», Управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів.

Так, наприклад, програмне забезпечення може мати наступні функції: виявлення небезпечних чи потенційно небезпечних ситуацій (для життя, здоров’я людини та безпеки держави), встановлення особи, встановлення номерних знаків автомобілів тощо. Таке програмне забезпечення буде спрямоване на запобігання небезпечним ситуаціям в місті та миттєве реагування при їх виникненні, а також внаслідок взаємодії між містами-партнерами сприятиме боротьбі з транскордонною злочинністю: нелегальною міграцією, незаконним ввезенням/вивезенням товарів тощо.

Одним із ключових результатів реалізації проєкту є швидка та ефективна взаємодія між службами, які відповідають за безпеку та громадський порядок. Це буде зумовлено низкою факторів: наявністю єдиної для всіх відповідних служб системи отримання, передачі, аналізу та збереження даних; можливістю розміщення диспетчерів та чергових в приміщенні дата-центру з безпосереднім доступом до зазначених даних; отримання інформації про небезпечну або потенційно небезпечну подію у вигляді проаналізованих системою даних разом із відео- та фотоматеріалами.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: