fbpx

Юридична компанія "Моріс" представляла інтереси Валерія Залужного у справі про спадкування

Суспільство 15:42, 25.01, 2023

Головнокомандувач Збройних сил генерал Валерій Залужний отримав у спадок із США 1 мільйон доларів – і передав усі ці гроші на потреби української армії. У справі спадкування Валерія Залужного представляла українська юридична компанія Moris.

За інформацією The New York Times, Залужний отримав спадок від американця українського походження Григорія Степанця. У січні генерал пожертвував всю отриману суму на Збройні сили України. Це підтверджує пресслужба ЗСУ, пише Українська правда.

“Генерал Залужний спрямував ці гроші у повному обсязі на спецрахунок Національного банку України для збору коштів на потреби армії, що підтверджено SWIFT-повідомленням банку від 5 січня 2023 року”, – підтвердили інформацію в управлінні звʼязків з громадськістю ЗСУ.

“Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним Силам України. І вдячний своїй родині за розуміння”, – сказав Валерій Залужний.

Юридичне представництво Валерія Залужного у справі спадкування забезпечили правники компанії “Moris”.

“Україна виборює свою Незалежність вже 11 місяців. Все це результат великих і малих справ і дій, які ведуть всіх нас до Великої Перемоги. В січні 1 мільйон доларів зі спадку, залишеного українсько-американською родиною Валерію Залужному як Головнокомандувачу ЗС України, було спрямовано на потреби української армії, а команда MORIS супроводжувала цей процес. Ми дуже пишаємося тим, що мали змогу допомогти пану Валерію і його команді з усіма юридичними питаннями, пов’язаними з цією справою. Це вкотре доказує, що ми стоїмо, і обов’язково вистоїмо!” – зазначили в компанії Moris.

Компанію 17 років тому заснувала в Івано-Франківську команда молодих місцевих юристів на чолі з Андрієм Романчуком. На сьогодні “Moris” посідає найвищі сходинки в рейтингу юридичних компаній країни. Центральний офіс компанії вже багато років у Києві, але в рідному Франківську працює Західноукраїнський офіс Moris. Компанія відома також громадянськими і благодійними проєктами – створенням і підтримкою великої волонтерської ініціативи #SaveUkraineNow, мистецьких проєктів на зразок першої виставки живопису Тараса Шевченка в Івано-Франківську, юридичною підтримкою pro bono УГКЦ і ПЦУ тощо.

Хто такий Григорій Степанець

Степанець народився 1938 року у Вінниці. Його батько воював у Другій світовій війні і був убитий німцями в жовтні 1941 року. Григорій з матір’ю були евакуйовані на Урал, де вони зазнали голоду та інших випробувань. Після закінчення війни вони повернулися до Вінниці.

У місті тоді так само було дуже мало їжі. Вижили лише завдяки тому, що дядько, який воював (був поранений і втратив ногу), ділився з ними військовим пайком.

Степанець закінчив середню школу і в 1956 році вступив до Московського державного університету імені М. В. Ломоносова, де отримав ступінь магістра з математики, ступінь магістра з хімії та ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.

Працюючи в Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві, він підписав листа на підтримку дисидентів і невдовзі був звільнений радянською владою за сфальсифікованим приводом. Пізніше його переслідувало КДБ, і він не міг працювати. Подав заявку на отримання виїзної візи, але йому відмовили.

Ситуація змінилася після приходу Горбачова до влади, і він отримав дозвіл виїхати з Радянського Союзу. У 1989 році він приїхав до США і почав працювати в Microsoft у Редмонді, штат Вашингтон, розробником програмного забезпечення. Разом з іншим розробником програмного забезпечення вони винайшли патент, переданий Microsoft на декодування кодів даних змінної довжини.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: