fbpx

Шевченкову "Катерину" у Франківську побачили понад 15 000 людей – виставку продовжили на тиждень

Культура 15:50, 19.11, 2021

Сьогодні у Франківську з нагоди завершення виставки «Справжній Шевченко» відбувся показ фільму «Тарас. Повернення». Перед кінопоказом організатори виставки підсумували проєкт.

Нагадаємо, виїзна виставка «Справжній Шевченко», на якій демонструються оригінали картин Тараса Шевченка, розгорнута у Музеї мистецтв Прикарпаття.

“Час від часу протягом трьох тижнів заходив у музей. Я бачив людей, які казали: не підходьте, я хочу 10 хвилин поспілкуватися з Тарасом. Те, що ми планували, вдалося: Франківськ і область прийняли Тараса. Це добрий приклад для українського бізнесу. Будь ласка, беріть приклад з Моріс”, – висловився ініціатор проєкту Роман Ткач.

“Ми, як компанія, яка походить з Франківська, дуже хотіли, щоби виставка відбулася у рідному місті. Було дуже важливо, щоби франківці познайомилися зі справжнім Шевченком-художником, оскільки це унікальний досвід. Для нас це дуже серйозна, велика подія. Хочу подякувати усій великій команді, яка погодилася на таку, на перший погляд, авантюрну історію. Ми вражені кількістю відгуків у соціальних мережах. Кількість людей, які віддали музей, вражає. Я проїздом був у Франківську і зайшов у музей – так багато дітей!” – розповів представник юридичної компанії MORIS Андрій Романчук.

підсумки виставки Справжній Шевченко

Організаторка виставки, головний зберігач фондів Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шиленко відзначила, що саме зараз українці переживають період, коли відбувається перелом у ставленні до Кобзаря.

“Коли бачиш, що люди, попри карантин, прийшли в такій кількості, привели своїх дітей, це викликає захоплення. Я дякую всім, хто долучився до цього: Романові Ткачу, який був генератором ідеї, чудовій компанії Моріс, яка привезла виставку, бо це все дуже дорого, колегам-музейникам, які не побоялися прийняти такі речі і от вже стали фахівцями з Шевченка”, – сказала Юлія Шиленко.

Зважаючи на те, скільки людей хотіли би ще прийти, ми прийняли рішення, що виставка продовжиться на тиждень – до 28 листопада включно, додала вона.

Директор Музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець зізнався, що черги до зали просто здивували всіх.

“Виявилося, що наші зали мають більшу пропускну спроможність, ніж ми рахували. Виставку відвідали 15 145 людей на сьогоднішній ранок. Третина дорослі, решта – молодь і діти”.

До Моріс Груп уже звернулася київська компанія, яка готова виставку з Івано-Франківська показати у Флоренції.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: