fbpx

З 21 жовтня поліція перевірятиме COVID-сертифікати під час перевезень та у людних місцях

Суспільство 13:58, 18.10, 2021

Поліція перевірятиме сертифікати про вакцинацію від коронавірусу за QR-кодом.

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький сьогодні, 18 жовтня, в ефірі програми Сніданок 1+1, інформують в Департаменті комунікації МВС України. 

Олексій Білошицький поінформував, що Національна поліція спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або сканувавши паперовий його варіант. 

«Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби: під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків», – сказав заступник начальника Департаменту патрульної поліції України. 

Олексій Білошицький наголосив, що у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити: інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я. 

«Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки», – розповів він. 

За виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання – від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2 років. 

«Люди, які замовляють і купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у випадку виявлення підробки документа та спроби скористатися ним будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень. У випадку, якщо буде доведено, що особа, хвора на коронавірусну інфекцію, розповсюдила хворобу, вона може бути притягнена до  кримінальної відповідальності», – додав Олексій Білошицький. 

Від сьогодні ще чотири області перебувають у червоній зоні: Запорізька, Одеська, Дніпропетровська, Донецька та Херсонська. Там забороняється робота кафе, ресторанів, кінотеатрів, театрів, рингів і фітнес-центрів. Обмеження не поширюються на заклади, у яких 100% працівників і відвідувачів повністю щеплені від Сovid-19.

З 21 жовтня жителі «червоної  зони» не зможуть потрапити до інших регіонів міжрегіональним транспортом без документів про повний курс вакцинації, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на Сovid-19.

КУРС писав, що на Прикарпатті мобільні групи перевірятимуть пасажирів міжобласного транспорту на COVID-безпечність

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: