fbpx

З Франківська до Румунії: Укрзалізниця хоче запустити "Карпатський експрес"

Суспільство 18:30, 26.01, 2022

Укрзалізниця пропонує відновити пасажирське сполучення Івано-Франківщини та Закарпаття з Румунією.

Закарпатська обласна державна адміністрація розпочинає роботу з комплексного підходу та стратегічних проєктів, які можуть ефективно впливати на економіку області.

Голова ОДА Віктор Микита зазначив, що відновлення транскордонного пасажирського перевезення за маршрутом, який проходить через місто Сігет у Румунії, — Ужгород – Рахів, котрий в області з давніх часів називають «Карпатський експрес», може бути саме таким стратегічним проєктом.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Мирослава Білецького, відповідно до пропозицій АК «Укрзалізниця» з Ужгорода потяг курсуватиме через Тересву та міжнародний залізничний пункт пропуску «Тересва – Кимпулунг ла Тиса» до міста Сігет Мармацій. З Івано-Франківська маршрут пролягатиме через Рахів, Берлибаш, міжнародний пункт пропуску для залізничного сполучення «Ділове – Валя Вишеулуй» до того-таки Сігету.

«Ця тема стане однією з головних на зустрічах із нашими румунськими партнерами та представниками АК «Укрзалізниця», які заплановані у лютому в нашому обласному центрі та Бая-Маре в Румунії.

У робочому порядку зазначені питання попередньо обговорили з Консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву під час зустрічі в Ужгороді та отримали підтримку», — зауважив Віктор Микита.

Закарпатська ОДА зі своєї сторони готує пакет конкретних пропозицій та дорожню карту відновлення курсування «Карпатського експресу», серед яких:

  • відновлення залізничної та прикордонної інфраструктури за маршрутом курсування потяга;
  • ініціювання питання перед вищими органами влади щодо включення проєкту «Карпатський експрес» до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво»;
  • концепт можливого розширення проєкту на Івано-Франківську область та включення за погодженням наших колег з Прикарпаття до транскордонного діалогу;
  • активізація роботи підрозділів облдержадміністрації, агенцій регіонального розвитку та територіальних громад з питань генерування проєктів, які можуть фінансуватися за кошти ЄС у межах реалізації ініціативи щодо відновлення руху «Карпатського експресу» та інші.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: