fbpx

За працівника без військового квитка - штраф. Роз'яснення ТЦК

Суспільство 18:53, 22.04, 2023

Підприємствам, що не повідомили ТЦК та СП про прийняття на роботу нових працівників, загрожують штрафи.

Приймати на роботу чи зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку, пояснює начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов для АрміяІнформ.

Не став на військовий облік – нема роботи

Державні органи, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров’я ведуть персональний облік призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи чи навчання. Персональний облік призовників і військовозобов’язаних передбачає облік відомостей щодо призовників і військовозобов’язаних за місцем їхньої роботи або навчання та покладається на керівників підприємств, установ, організацій, закладів освіти, закладів охорони здоров’я незалежно від підпорядкування та форм власності.

Роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працівника, відповідно до положення, яке набрало законної сили, зобов’язаний перевірити, чи кандидат на ту чи іншу посаду перебуває на військовому обліку, де саме і чи є дані актуальними.

“Якщо кандидат на посаду не дає інформацію про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки прийняття на роботу буде суперечити постанові Кабміну”, — пояснює офіцер.

У постанові Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 «Про порядок  організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» також прописано, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров’я повинні доводити правила військового обліку до громадян під особистий підпис при прийнятті на роботу (навчання). А також протягом 7 днів після прийняття на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання повідомляти ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Які штрафи за працевлаштування військовозобов’язаного без обліку?

Відповідальність за порушення передбачена статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 (1700 грн) до 200 (3400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн). Повторне вчинення порушення протягом року, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн), пояснює полковник Олександр Коновалов.

Без обліку не станеш і на біржу

Окремо офіцер розповів, що центри зайнятості також не надаватимуть статус безробітного людині, яка підпадає під мобілізацію, але не має військово-облікового документа. 

Вимоги регламентуються Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 року № 792  (зі змінами).

“Відповідно до 17-го пункту 792-ї Постанови Кабміну визначено, що для надання статусу безробітного особа надає документи, одним з яких є військово-обліковий документ. Центр зайнятості не здійснює перевірку наявності відмітки про перебування чи неперебування на військовому обліку громадянина”, – наголосив полковник Олександр Коновалов.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: