fbpx

За соціалізм і проти вакцинації від COVID: у Франківську антивакцинатори вийшли на акцію

Суспільство 20:55, 18.09, 2021
НА ФОТО: Акція франківських антивакцинаторів. Виступає Ігор Дащено

Три десятки франківських противників вакцинації влаштували акцію на площі Ринок і зібрали до пів сотні глядачів. “А тут мали бути тисячі”, – заявляли спікери антивакцинаторів на зібранні. З караоке-колонки лунала пісня “Ми вакцинам скажем “ні””.

Подібні акції сьогодні пройшли й в інших містах України. Їх ініціював один із лідерів українських антивакцинаторів Остап Стахів та його незареєстрована організація «Права людини».

Координатор цього руху в Івано-Франківську Ігор Дащенко заявив, що люди вийшли на площу, «щоб вільно жити, вільно дихати, розпоряджатися власним тілом і власними дітьми, не піддаватися тортурам з сторони медицини».

«Ми показуємо те, що Франківськ не пасе останніх, що він дійсно участвує у всеукраїнській боротьбі за права українців, – виголосив Дащенко. – Українці – це не тільки ті, хто по національності українець. Це є і українці, і в першу чергу росіяни, і білоруси, це є дуже багато різноманітних національних меншостей».

Учасників акції, які прийшли у масках, Дащенко просив їх зняти. Кілька людей прийшли на мітинг з плакатами “Івано-Франківськ проти медичного примусу”, «Стоп 6002», «Кожен має право на освіту», «Ні дискримінації нещеплених дітей». Спілкувалися вони неохоче, від камери відверталися або затуляли обличчя плакатами.

Виступи спікерів були дуже загальними і зводилися до закликів об’єднуватися та захищати права та свободу, яких їх начебто позбавляють певні “могутні сили”, просуваючи вакцинацію від ковіду.

За соціалізм і проти вакцинації від COVID: у Франківську антивакцинатори вийшли на акцію 1

 «Ми, щоб вижити, повинні об’єднатися. Бо оті сили, які стоять на протилежному боці, не думайте, що вони простенькі, вони дуже готові. Вони готувалися понад 30 років», – закликала одна з учасниць акції. Вона додала, що пам’ятає часи, коли “Івано-Франківськ вважали малою Швейцарією”, а тепер, на її думку, все змінилося – в людей забирають свободу, гарантовану Конститутцією України.

Інший учасник акції у розмові з журналістом КУРСу заявив, що в Україні «треба міняти систему державного устрою – на соціалістичну». І пропонував Дащенку негайно вести людей до міського голови Руслана Марцінківа – “приймати до нього радикальні міри”. Очевидно, за заклики вакцинуватися, з якими Марцінків останнім часом регулярно звертається до громади міста.

За соціалізм і проти вакцинації від COVID: у Франківську антивакцинатори вийшли на акцію 2

«Я вакцинувався при Радянському Союзі від сіх хвороб і завдяки цьому я живий. Я за примусову вакцинацію, але як при радянській владі. Бо тоді були гарантії. Або як у Китаї», – каже антивакцинатор, не помічаючи суперечностей з гаслами організаторів акції про захист демократичних свобод.

Нагадаємо, вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби. Щеплення від COVID-19 в Україні є добровільним, але, згідно з новими карантинними правилами, вакциновані від ковіду матимуть певні привілеї, які дозволять мінімізувати негативні соціальні і економічні наслідки каарантинних обмежень.

Як писав КУРС, 13 вересня від ковіду помер Хай Шаулян – лідер ізраїльських антивакцинаторів.

Також 29 серпня помер Роберт Девід Стіл – колишній офіцер ЦРУ, антивакцинатор, який «першим назвав коронавірус обманом».

21 липня від ковіду помер Стівен Гармон – 34-річний американський блогер, який прославився висміюванням кампанії з вакцинації від коронавірусу. І це далеко не весь список відомих антивакцинаторів, які заперечували існування Covid-19 та закликали не захищатись від нього.

Читайте також: “Не вірте ахінеї, яку несуть антивакцинатори. Це все ФСБ”, – Марцінків

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: