fbpx

На Прикарпатті закрили кладовища в поминальні дні

Суспільство 13:08, 23.04, 2020

В Україні на дев’ятий день після Великодня традиційно починається Провідна неділя. У ці дні християни зазвичай поминають померлих. Однак карантин вніс корективи у цю традицію.

З огляду на численні порушення санітарних та протиепідемічних заходів і правил, інформацію про які надала Національна поліція України, та відповідно до законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» і «Про захист населення від інфекційних хвороб» 21 квітня заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко підписав постанову «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) в поминальні дні».

Постанова рекомендує місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби в місцях перебування масового скупчення людей закрити для відвідування кладовища.

За винятком випадків здійснення поховання померлого – за умови проведення ритуальних обрядів з дотриманням протиепідемічних правил, зокрема участі в них не більш ніж 10 осіб та забезпечення відстані між присутніми не менш ніж 1,5 метри.

На виконання цієї постанови в Івано-Франківській області прийнято відповідне розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня, інформує ОДА.

Як пояснили КУРСу, інформацію довели до органів місцевого самоврядування в районах, містах та громадах Франківщини. Ті мають поінформувати людей та забезпечити дотримання розпорядження.

КУРС писав, що ПЦУ перенесла Провідну неділю на “батьківську суботу” 6 червня

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: