Вахтанг Себіскверадзе, власник популярного в Івано-Франківську ресторану грузинської кухні «Діді Ґулі», розповів, як коронавірус і карантин позначилися на ресторанному бізнесі.
У перші тижні карантину, за словами Вахтанга, врятуватися допомогла робота на виніс. Франківці замовляли улюблені страви із доставкою. А ще великою підтримкою було рішення власників приміщення скасувати орендну плату на час карантину, розповів Вахтанг Себіскверадзе газеті “Західний кур’єр”.
Дружина Вахтанга працює у ресторані шеф-кухарем і заради збереження бізнесу працювала фактично без вихідних. Людей довелося відправити у відпустки. Їх викликали на роботу, коли влада дозволила працювати з обмеженнями і відкрили літні майданчики.
“Так потрошки ми почали налагоджувати свою справу. Але все одно немає того, що було до карантину. За час карантину ми втратили орієнтовно 40-45 відсотків від прибутків. Нас виручає і надалі виніс і доставка страв. Бо якщо ви прийдете, то побачите, що зал фактично порожній”, – каже ресторатор.
Працювати з дотриманням карантинних обмежень непросто. Якщо люди хочуть відзначити день народження навіть невеличкою компанією, їх розсаджують за окремі столики.
“Не всі це розуміють. Є такі, що ставляться до таких вимог лояльно і адекватно, але є й такі, що намагаються щось доказувати. Всім не доведеш, що не можна. Тому дуже багато святкувань саме через такі норми і скасовуються. Люди беруть страви додому і там святкують більшими компаніями, святкують в офісах. Людей суттєво поменшало”, – каже Вахтанг Себіскверадзе.
Втім, до карантинного режиму довелося призвичаїтися: маски, рукавички для персоналу, щогодинна обробка всіх поверхонь тощо. Це чималі додаткові витрати з бюджету, який і так добряче просів. А у випадку посилення карантину ресторан повернеться до роботи в режимі виносу і доставки страв.
Читайте також: Уроки карантину, або Чого нас навчив коронавірус